bmgrapes I értékelése

bmgrapes I
Robin Cook: Gyilkos terápia

Régebben faltam Robin Cook regényeit, azután egyszer csak felhagytam velük. Nem emlékszem, hogy miért.
A nagylányom szerint 2002-ben olvastam utoljára valamelyik könyvét, és akkor azt mondtam, hogy unalmas volt.
Nem emlékszem erre, de most jól az eszembe vésem.
Az orvosi krimi koronázatlan királya ugyanis nagyon eltávolodott az emlékeim szerint oly' izgalmas orvosi témától, ami pedig a krimit illeti….. inkább maffiás thriller.

Robin Cook: Gyilkos terápia

Robin Cook leghűségesebb olvasói már jól ismerik az igazságügyi orvosszakértő házaspárt, Jack Stapletont és feleségét, Laurie-t. Laurie visszatér hosszúra nyúlt szülési szabadságáról, és rá jellemző módon ezúttal is olyan ügybe keveredik, amelynek a szálai messzire nyúlnak: érintik a New York-i olasz maffiát, és közvetve a japán jakuzát is. Míg a háttérben kíméletlen harc folyik a legújabb biotechnológiai felfedezés, a pluripotens őssejtek szabadalmának megszerzéséért, és az ezzel járó milliárdos üzlet irányításáért, személyes és családi drámák is kibontakoznak.

Robin Cook ezúttal is kiváló regénnyel lepte meg olvasótáborát: szokás szerint az utolsó pillanatig feszült izgalomban tartja az olvasót, és a tőle megszokott könnyed, fordulatos stílusban tárja elénk a szövevényes cselekményt.