Duduci értékelése

Duduci
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Tetszett is , meg nem is. Van, amit tök jól ki van forrva a regénybe, van, ami meg olyan kusza és kidolgozatlan. Az alap sztori tök jó lenne, mégis olyan hihetetlen dolgokat művel Sovay. Egyszerre talpra esett, de a következőkben meg mérhetetlenül ostoba dolgokat csinál. Elolvastam, kikapcsolt, de nem vagyok benne biztos, hogy holnapután emlékezni fogok rá. Az biztos, szeretem Cecia Reest, mert jól ír, de ez a könyve, nem volt olyan meggyőző.

Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A Celia Rees rajongók legnagyobb örömére, egy újabb nem mindennapi leányzó kalandjaival ismerkedhetnek meg a hazai olvasók. Sovay még Marynél (Bűbájos Mary, Farkasszem) és Nancynél (Kalózok!) is vakmerőbb és kalandvágyóbb, hiszen ő nem kényszer vagy erőszak hatására szakít az illedelmes kisasszonyoknak előre megírt sorssal, hanem sértett büszkesége okán válik útonállóvá. Ami először jó mókának tűnik, és gyógyír a hiúságon esett sebekre is, hamarosan véresen komoly játékká válik: élet vagy halál a tét. A La Manche csatornán túl a francia forradalmat követő terror dúl, s a sötét árnyak egyre inkább fenyegetik Angliát is, a családjától elszakított fiatal lányt azonban semmilyen veszély nem tántoríthatja el, hogy szerettei segítségére siessen. Szépsége és nyílt, bátor természete nem hagyja hidegen a környezetében élőket, így a legkülönfélébb emberek sietnek segítségére, hogy felvegye a harcot a romlott aljasság ellen. Vajon szembe szállhat egy magányos fiatal lány a legfőbb gonosszal, vagy el kell buknia? A történet végére mindenre fény derül.