mokus33 értékelése

mokus33
Elizabeth Adler: Vidéki menedék

Olvastam már sokkal jobb Adler könyvet is… Persze, nem vártam tőle eget rengető izgalmat, körömrágós helyzeteket, de ennél azért többet reméltem. 410 oldalon keresztül alig-alig történik valami, a krimi része a regénynek pedig nagyon semmitmondó volt. Olyan érzésem volt, mintha az írónő maga sem tudta volna, mit kerekítsen ki ebből a történetből, mintha rendelésre dobta volna össze ezt a regényt, mintha muszáj lenne belepakolni egy szaftos bűnügyet, de valahogy nincs is kedve hozzá. Így aztán nem is sült ki belőle semmi izgalom. Nyugodt szívvel kihagyhatta volna ezt a részt, kb. kétszáz oldalba pedig belesűríthette volna, hogyan kezd új életet Caroline és Issy a csodás angliai kis faluban. Ha így lett volna, elképzelhető, hogy nem ilyen hiányérzettel tettem volna le ezt a könyvet.

Elizabeth Adler: Vidéki menedék

A tizenöt éves Issy és egyedülálló édesanyja, Caroline Evans próbálnak rátalálni saját és közös útjukra. Amikor úgy dönt, hogy hátrahagyja szingapúri életüket (és jómódú férjét, Jamest, aki jó néhány éve szeretőt tart), Caroline teljesen más világba csöppen. Egy angol vidéki kisvárosba költözik Issyvel, ahol szerény sikereket ér el catering cégével. Issy imádja apját, és magában anyját vádolja a történtekért. Amikor Caroline álma, egy régi csűr felújítása és étteremmé alakítása végre valóra válik, és a dolgok kezdenének jó irányba fordulni, James különös eltűnése és egy pénzügyi botrány forgatja fel immár békésnek hitt életüket. Az áhított nyugalom érdekében Caroline-nak és Issynek egy gyilkossági ügyet is meg kell oldania.