Judy22 értékelése

Judy22
A. M. Aranth: Acorenu – Kiválasztva

hogy kinek miért is ajánlanám?
– A fiúknak, férfiaknak, mert van benne harc, izgalom.
– A nőknek, mert van benne romantika és misztikum.
– A gyerekeknek, mert érdemes e műfajt ilyen jelentőségteljes könyvvel kezdeni.
– Az időseknek(mindenki nézzen magába, annak érzi-e magát) szintén olvasnia kell, hogy szívjon egy kis ifjúságot.
– Az ifjúsági korosztálynak a pörgést, az iskolai civódásokat, élményeket, az ifjonti szerelmeket, barátságokat.
– Az emósoknak(párdon a drámát kedvelőknek) a depis, drámai részeket, kesergést.
– A misztikus könyvek kedvelőinek az alaposan felépített világot és a különféle lényeket.
– A harcos embereknek az izgalmas harcokat, a vívást…
– A Harry Potter kedvelőknek az ódon kastélyt és titkokat.
– A romantikát kedvelőknek a finoman szőtt szerelmi szálat, az ismerkedés, egymásra találás szépségét.
– A nagy baráti társaságnak a barátság további szépségeit(és árnyoldalait).
– Akik vonzódnak a szép szavakhoz, a metaforákhoz, azoknak is ajánlanám.
– A hangulat könyveket kedvelőknek ajánlom a néhol bohókás, néhol drámai, de sokszor sötét, baljóslatú hangulatváltozásokat.
– A zenét kedvelőknek a zenei szövegeket, az együttes próbáit.
– Akik szeretik a történelmet, a nyelveket, naná hogy szintén találnak a könyvben érdekes részeket.
– Azoknak is meleg szívvel ajánlom, akik szeretnek jókat kacagni. Akik szeretik az iróniát.
Remélem senkit nem hagytam ki:)

A. M. Aranth: Acorenu – Kiválasztva

Amy világa szilánkokra tört.

Azok árulták el, akikben feltétel nélkül megbízott: saját szülei és barátai gázoltak a lelkébe. Egyes bűnökre nincs bocsánat.

Amy Soleil – vagy ahogy egyesek ismerik, Amaranth – azonban erős lány, aki nem fogadja el a vereséget. Tudja, hogy ennyi hazugság és árulás közt csak magára számíthat.

Miután beköltözik a Moonshadow kollégiumába, Leával veszélyes nyomozásba kezd: bármi áron meg akarja tudni, ki állhat a karácsonyi bálon bekövetkezett tragédia mögött, hogy bosszút állhasson rajta. Kutatása során azonban olyan ősi próféciák szövegére bukkan, amelyek szerint a Köd-démon születése mindössze egy apró előjele annak a mindent elsöprő pusztulásnak, amely az egész világot fenyegeti. És csak egyvalaki állhat a sötét áradat útjába. Az, akit a jóslatok így neveznek: Acorenu. Kiválasztott.

Azonban nem csak Amy és társai igyekeznek megtalálni a megjövendölt hőst. A nyomában járnak a fény és az éjszaka gyermekei, a Modeus Carva, és egy titokzatos szekta, a Fagy harcosai is.

És miközben Amy barátaival a Kiválasztottat keresi, óriási seregek sorakoznak fel egymással szemben, hogy megvívják öldöklő háborújukat, amely végleg eldönti: a fény vagy a sötétség népe örökli-e meg a végidők előtt álló világot.