kolika értékelése

kolika>!
Geronimo Stilton: Karácsony van, Stilton!

A Fiam kedvéért ismerkedtem meg a Stilton könyvekkel. Ő kezdte el olvasgatni ezeket, s nagyon tetszett neki, s én is kíváncsi lettem a könyvre, a Stilton jelenségre. Tetszett. Még felnőttként is bírtam Geronimot és bandáját. Ők azok, akikkel még karácsonykor is sok kalamajka esik meg, de hát ha a vége jó, akkor minden jó.

Geronimo Stilton: Karácsony van, Stilton!

Hogy kicsoda Geronimo Stilton?
Hát én vagyok! Be kell vallanom, elég szórakozott pacák, akarom mondani, pocok vagyok, mindig egy kicsit a fellegekben járok… Egy kiadó vezetőjeként és főszerkesztőjeként dolgozom, de igazi szenvedélyem az írás. Itt, Rágcsáliában, Egér-sziget fővárosában a könyveim mind bestsellerek! Nem olvastátok még őket? Pedig igazán mulatságos történetek: könnyebbek, mint a friss mozzarella, kívánatosabbak, mint az edami, és ízesebbek, mint az érett parmezán… Igazán bajuszemelő történetek, szavamra!

Karácsony van, Stilton!
Már mindent előkészítettem a karácsonyi vacsorához: meghívtam az összes rokonomat és barátomat, gyönyörűen feldíszítettem a házam… Aztán valahogy mégis nagy zűrzavar támadt. Össze kellett szednem százezer sajtos bonbont a földről, egy kamion átgázolt a farkincámon, és még a lakásom is kigyulladt! De milyen sok rágcsáló segített rendbe hozni a dolgokat! Hát igen, karácsonykor mindenki kicsit jobbnak érezheti magát. Bárcsak ez egész évben így volna!