ggizi P értékelése

ggizi P
Kristina Ohlsson: Elnémítva

Ez a könyv is hasonló felépítésű volt, mint az előző: magánéleti szálakkal dúsított nyomozati részek. És még mindig ezt tartom az egyik erősségének, hiszen ettől olyan emberi és valóságos az egész.
A téma most nem kötött le annyira (akármilyen időszerű is manapság), és hasonlóan csűri-csavarja az írónő a különböző szálakat, mint az előző könyvben. Könnyen olvasatta magát a történet. De akármilyen érdekesen és izgalmasan volt tálalva ez a nyomozás, volt, ami felett azért értetlenül álltam. spoiler
Jöhet a folytatás.

Kristina Ohlsson: Elnémítva

Alex Rechtnek és különleges nyomozócsoportjának két ügye is akad egyszerre. Stockholm külvárosában halálra gázolnak egy férfit, akit a hatóságok képtelenek azonosítani. A boncolás alapján egyértelmű, hogy szándékosan ütötték el. A tettes és az indíték ismeretlen. Ezzel egy időben holtan találnak egy lelkészt és a feleségét. Felmerül, hogy a férfi esetleg nem tudta elviselni lánya halálának hírét, s ezért lőtte agyon a feleségét, majd lett öngyilkos. A házaspár ismerősei ezt teljes képtelenségnek tartják. A nyomozás során kiderül, hogy a lelkész menekülteket bújtatott vidéki nyaralójuk pincéjében. Ali Irakból menekült Svédországba. A titokzatos szervezet, amely átcsempészte őt a határon, érdekes ajánlatot tesz neki. A fizetségnek csak egy részét kell pénzben törlesztenie, feltéve, ha vállal egy kis szívességet