ZitussKa értékelése

ZitussKa
Cat Patrick: Forgotten – Úgyis elfelejtem

Vicces, hogy egy lehetőség mennyire fel tudja dobni az embert.
És vicces, hogy a valóság mennyire földhöz tudja vágni.

Tetszett! :-) Hazudnék ha azt mondanám hogy nem volt jó, mert az volt. Mert a történet témája, az amnézia vagyis emlékezetkiesés, figyelemfelkeltő, és érdekes, persze abban az esetben ha jól van megírva. Hozzátenném hogy a könyvről rögtön az 50 Első Randi című film jutott eszembe:D Aki látta az tudja
Nagyon tetszett a megközelítése a témának, ahogy az írónő beleszőtte a jövőt is ebbe az elméletbe, miszerint a jövőre emlékszik, a múltra nem, csak feljegyzések alapján tud eligazodni az aktuális dolgokon. DE valahogy a megvalósítása sokszor még sem tetszett. Nem tudom pontosan én sem mit hiányoltam, de kicsit több pörgésre, izgalomra, és fejtörőre számítottam ebben a történetben. Viszont tényleg élveztem, és Luke… Imádom! túl édes *-* ♥
Aki pár óra kikapcsolódásra vágyik, egy egyszerű, picit mègis különleges, aranyos könyvvel, akkor ez a pöttyös könyv se lesz csalódás :)

Semmi sem rögzíti jobban az emlékeket, mint a felejtés utáni vágy.
Michel de Montaigne

Cat Patrick: Forgotten – Úgyis elfelejtem

Minden éjjel, miközben a tizenhat éves London Lane alszik, az aznapi események törlődnek az elméjéből. Reggelre csupán a jövőjére emlékszik. A lány megszokta már, hogy az előző este írt jegyzetei és egy bizalmas barátnő segítségével éli túl a napot. A dolgok azonban a fejük tetejére állnak, amikor az iskolában feltűnik egy új fiú. Luke Henry nem olyasvalaki, akit az ember csak úgy elfelejt, ugyanakkor – bárhogy is próbálja – London nem találja őt az előtte álló történések emlékképei között. Amit előre lát, az viszont egyre nyugtalanítóbb. Rájön, hogy ideje utánaeredni a múltnak, amit folyamatosan elfelejt még mielőtt elpusztítaná a jövőjét.