Csoszi értékelése

Csoszi
Sarah Dessen: Along for the Ride – Álom két keréken

Semmi extra nem volt a könyv, mégis jó volt olvasni, mert a nyárról, nyaralásról szólt, és az óceánparton játszódott. A főszereplő lány Auden a történet elején olyan semmilyen volt. Nekem egy kicsit kívülállónak tűnt, aki nem vesz részt a dolgokban, csak figyeli az eseményeket. Aztán megismerkedik Eli-val, akivel együtt töltik a hosszú, álmatlan éjszakákat és aki rádöbbenti, hogy mennyi minden maradt ki az életéből. Auden kap egy második esélyt és elkezdi bepótolni az elmulasztottakat. Rövid idő alatt barátokat szerez Maggie, Leah és Esther személyében. Közben apja második házassága válságba kerül és ez rossz érzéssel tölti el Auden-t. A lány családját nem tudtam kedvelni, annak ellenére sem, hogy mindkét szülő egy kicsit megváltozott a könyv végére.

Sarah Dessen: Along for the Ride – Álom két keréken

Mióta a szülei elváltak, Auden képtelen aludni. Olyan rutint alakított ki, aminek a segítségével átvészeli az éjszakákat. De amikor úgy dönt, hogy a nyarat a tengerparton tölti apjával és új családjával, megpróbál felhagyni régi életmódjával.

A nyaralás több kihívást tartogat a számára, mint képzelte. Nemcsak apja új családjába kell beilleszkednie, de a környékbeli pletykás lányokkal is meg kell találnia a közös hangot. És ott van még Eli is, aki szintén álmatlanságtól szenved, és aki állandó éjszakai partnere lesz. A hosszúra nyúlt nyáréjszakákon szinte bármi megtörténhet…

„Dessen legújabb könyvében a barátság legmélyebb rétegeit járja körül. Egy nyári történet az önfelfedezésről.” – The Horn Book

„Az eddig megjelent össze Sarah Dessen-könyvet elolvastam. Annyira izgatott lettem, amikor megtudtam, hogy hamarosan az Álom két kerékent is kiadják, hogy bejelöltem a megjelenés dátumát a naptáramban. Megérte rá várni? Abszolút.” – Jennifer Wardrip