gab001 P értékelése

gab001 P
Susan Spann: Macskakarmok

Egy könyvesboltban láttam meg, s nem nyugodtam, amíg meg nem szereztem. Egyszerűen gyönyörű, s mivel szeretem a Japánnal kapcsolatos könyveket, így ennél többet nem is kellett tudnom róla. Talán ennek köszönhető, hogy kicsit meglepett az elején a párbeszédek könnyed stílusa, mert inkább volt amerikai számomra mint japán. Viszont a történet érdekes alakulása és gördülékenysége mégis beszippantott, s mivel háttérként nagyon sok japán információt kaptam, így hamar túl tudtam magam tenni a kezdeti értetlenségemen. Nagyon jól felépített történet, szerethető főszereplőkkel és kellően izgalmas rejtélyekkel. Minden fordulatát élveztem a nyomozásnak és a megoldásnak. Teljesen lekötött.

I.P.C., Budapest, 2014
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636354954 · Fordította: Popovics Ferenc

Susan Spann: Macskakarmok

1565. május: Egy kiotói teaházban egy szamuráj brutális gyilkosság áldozata lesz. A nindzsamester Hirónak esze ágában sincs belekeveredni az ügybe. Ám a gyilkossággal megvádolt, gyönyörű szórakoztatópartner Mateo atya segítségét kéri, a portugál jezsuita papét, akinek védelmére Hiro felesküdött. A sinobinak mindössze két napja van, hogy megtalálja a gyilkost, és megmentse a lányt és a papot a kivégzéstől. A nyomozás veszélyes vizekre tereli Hirót és Mateo atyát Kiotó szórakoztató negyedében, és rájönnek, hogy a teaház ravasz tulajdonosától kezdve az áldozat megszégyenített testvéréig valószínűleg mindenki érdekelt abban, hogy a szamuráj halála rejtély maradjon. Hirónak túl sok a gyanúsítottja, és túl kevés az ideje, hogy válaszokat találjon, miközben egy, a nindzsa orgyilkosok által kedvelt, ritka fegyver, egy női szamuráj és egy titkos szerelmi szál között próbálja megtalálni az összefüggéseket. Ráadásul a nyomozás temérdek olyan talányt fed fel, amely nemcsak Mateo atyát és a teaházat fenyegeti, de Japán jövőjére is kihat. Susan Spann könyve érdekfeszítő detektívregény, mely a japán kultúra gazdagon részletezett történelmi hátterével párját ritkító írás. „Történelem, rejtély és elbűvölő szereplők keveréke. Hiro és Mateo atya párosa friss életet lehel a "Kelet és Nyugat találkozása” szlogenbe. Korhű és lebilincselő." – Laura Joh Rowland, A sógun ágyasa és a Bundori szerzője