Bélabá P értékelése

Bélabá P
Susan Spann: Macskakarmok

Ez igen! Gyorsan kivégeztem, pörgős, érdekes, izgalmas sztori. Kedvelem a japán témájú krimiket, Susan Spann könyve feladta a leckét hol is helyezzem el az új pontozási rendszeremben. Az a helyzet olvastam hasonló történeteket Laura Joh Rowlandtól (Szano nyomozó esetei). Ez némileg a Gyilkos érintéshez hasonlított. A Macskakarmokban az nyerte el a tetszésem, hogy már sokadjára bejárhattam Kiotó utcáit. A leírások képszerűek voltak illetve annyi fotót láttam róla, hogy nem okozott gondot elképzelni a helyszínt. Külön tetszett, hogy japán szavak-, kifejezések jegyzéke szerepel a könyv végén és nekem is tudott újat mondani pár kifejezés. Azt gondolom, ez a regény jobb a Rowland-féle könyveknél egy aprócska árnyalattal. 4,8 pontot adok rá, jól szórakoztam. Nos, nem véletlenül sikerkönyv a könyvtárban is. Japán kedvelői ki ne hagyják!

Susan Spann: Macskakarmok

1565. május: Egy kiotói teaházban egy szamuráj brutális gyilkosság áldozata lesz. A nindzsamester Hirónak esze ágában sincs belekeveredni az ügybe. Ám a gyilkossággal megvádolt, gyönyörű szórakoztatópartner Mateo atya segítségét kéri, a portugál jezsuita papét, akinek védelmére Hiro felesküdött. A sinobinak mindössze két napja van, hogy megtalálja a gyilkost, és megmentse a lányt és a papot a kivégzéstől. A nyomozás veszélyes vizekre tereli Hirót és Mateo atyát Kiotó szórakoztató negyedében, és rájönnek, hogy a teaház ravasz tulajdonosától kezdve az áldozat megszégyenített testvéréig valószínűleg mindenki érdekelt abban, hogy a szamuráj halála rejtély maradjon. Hirónak túl sok a gyanúsítottja, és túl kevés az ideje, hogy válaszokat találjon, miközben egy, a nindzsa orgyilkosok által kedvelt, ritka fegyver, egy női szamuráj és egy titkos szerelmi szál között próbálja megtalálni az összefüggéseket. Ráadásul a nyomozás temérdek olyan talányt fed fel, amely nemcsak Mateo atyát és a teaházat fenyegeti, de Japán jövőjére is kihat. Susan Spann könyve érdekfeszítő detektívregény, mely a japán kultúra gazdagon részletezett történelmi hátterével párját ritkító írás. „Történelem, rejtély és elbűvölő szereplők keveréke. Hiro és Mateo atya párosa friss életet lehel a "Kelet és Nyugat találkozása” szlogenbe. Korhű és lebilincselő." – Laura Joh Rowland, A sógun ágyasa és a Bundori szerzője