genevieve P értékelése

genevieve P
Jamie McGuire: Red Hill

Kövezzetek meg, de nekem tetszett :) Még soha nem csalódtam az írónőben.
Hozta a megszokott formáját most is. Végigizgultam a könyvet.
Igaz hogy a váltott szemszög miatt néha belekeveredtem, de ettől függetlenül mindig vártam hogy főhőseink hogyan másznak ki az adott helyzetekből.
Ezenkívül tetszett ahogy „kihangsúlyozta” az emberi kapcsolatok fontosságát, a megértést, és félelmet egyaránt.
A gyerekek szemszögére is kíváncsi lettem volna.
El sem tudom képzelni én mit csináltam volna ha olyan helyzetbe kerülök mint Scarlet!
spoiler Ez nekem sok lett volna.
És a nők ismét megmutatták hogy milyen kemények is tudnak lenni. Ashley-n néha kiakadtam. Zoén viszont meglepődtem.
Sajnálom hogy az ezek után kialakult „új” világról szinte semmit nem tudtunk meg.
Szívesen olvasnám az írónő többi művét is.

Jamie McGuire: Red Hill

Scarlet, Nathan és Miranda. Három idegen, mégis közös sors.
Scarlet és két lánya egyedül néznek szembe a mindennapok nehézségeivel. Nathant elhagyta felesége, és már nem emlékszik, milyen érzés szerelmesnek lenni; csak kislánya, Zoe tartja benne a lelket. Miranda legnagyobb gondja az, hogy az új VW Bogara nem elég nagy ahhoz, hogy nővérével és két barátjukkal elmenekülhessenek egy hétvégre a záróvizsgák elől.
Amikor világszerte jelentések érkeznek egy halálos járványról, mely nem csak öl, de élőhalottá változtatja a fertőzötteket, ezek a hétköznapi emberek, rendkívüli körülményekkel szembesülnek, és sorsuk hirtelen összefonódik.
Mikor rájönnek, hogy nem tudnak elfutni a veszély elől, Scarlet, Nathan és Miranda kétségbeesetten kutatnak menedék után egy félreeső, Red Hill nevű farmon.
Itt kell szembeszállniuk a rájuk támadó zombik seregével. És küzdeniük a saját életükért, ami egyben az emberiség túlélését is jelentheti. Amikor vége a világnak, túlélhet-e a szeretet?