tonks értékelése

tonks

Középszer, te csodás….

Pont az ilyen könyvek miatt preferálom inkább a könyvtárat, mert ezen nagyon megakadt a szemem a könyvesboltban, mert jópofának, viccesnek, könnyed szórakozásnak tűnt. És hát Shakespeare!
Sajnos azonban Liz-t sokszor nem tudtam megérteni. Példa: kerülni akarja a feltűnést, nem akarja nagy dobra verni a családja előtt FX-et. Aztán a következő fejezetben elviszi egy anyja szervezte exkluzív partira, hogy körbe villogjon vele az ismerősei körül. Oké.
Vmint az egész könyvet FX-el verte meg az isten, aki egy beképzelt seggfej, de a húzásait még Liz (és a családja) is azzal írt a megbocsájtás számlájára, hogy egy szexi filmsztár, oké.
Inkább a normális romantikus szálra koncentrált volna az írónő, akkor talán jobban örültem, vártam volna a szerelmesek happy endjét. Vagy akár szánhatott volna több bekezdetést a Shakespeare-fesztiválnak, mert elvileg eltelt ott egy nyár, de egyszer se legyintett meg a hangulat; ezzel az erővel a juhszélen is lehettek volna, miközben egymásra bagzanak a fák közt Shakespeare darabokat fújva.

A legjobb részek a fejezetek elején levő Shakespeare szösszenetek voltak (a Liz által írt könyv részletei), kimondottan sajnálom, hogy az író valakije ebben a regényben többet látott, mint abban. (1. példa: http://moly.hu/idezetek/462241 2. példa: http://moly.hu/idezetek/462245 és 3. példa: https://pbs.twimg.com/media/B_q-7YQUgAAtqF3.jpg)

Lian Dolan: Szerelmem, William

A fiatal tanárnő, Liz egyre eseménytelenebb szingliéletét három férfi bolygatja fel egyszerre: egy váratlanul felbukkanó hollywoodi sztár, minden nő álma, a nagy FX Fahey, akivel csak az a gond, hogy Liz életében az elviselhetetlen férjet alakította, aztán betoppan egy politikai tanácsadó, aki egy csipetnyivel sármosabb a kelleténél, és nem utolsósorban ott van maga William Shakespeare. A színész kalandosnak ígérkező munkát ajánl Liznek a nyárra, a tanácsadó beköltözik a lakásába, Shakespeare-ről pedig kiderül, hogy nemcsak modern, de szexi is. Liz pedig mindent egy lapra tesz fel, mert érzi, ezen a nyáron sikerülnie kell:
1. bestsellert írni Shakespeare drámáiról,
2. összejönni álmai pasijával,
3. bebizonyítani Faheynak, hogy már túl van rajta.

Aztán persze minden a feje tetejére áll, és miközben a szálak összekuszálódnak, a szerelmesek kavarnak, és semmi nem úgy alakul, ahogy várnánk, egyedül a jó öreg William nevet a színfalak mögött, hiszen tévedések vígjátéka az élet. Lian Dolan sikeres női regénye szellemes, humoros és torokszorító egyben. Minden benne van, amit egy nyári olvasmánynak tudnia kell, sőt még több is…