Cicu értékelése

Borító 5/5
Történet 5/5
Karakterek 5/5
Humor 5/5
Amikor először megláttam a könyvet, a borítója fogott meg.
Aztán persze elolvastam a fülszöveget:
„Milyen lenne egy regénye, ha Rejtő Jenő napjainkban írná meg?”
Rejtő nálam örök kedvenc, így egyből megrendeltem a könyvet.
És nem csalódtam. Az első pár oldalon tényleg Rejtő feelingem volt, a Szőke ciklon ugrott be. De ahogy tovább olvastam elmúlt az összehasonlítgatási kényszerem.
Egy nagyon jól megírt, szórakoztató, szövevényes történetet kaptam.
Az író első könyve és remélem nem az utolsó.
Várom a következőt! :)

Milyen lenne egy regénye, ha Rejtő Jenő napjainkban írná meg? Talán ilyen:
Csodálatos dolog egy örökség! Főleg akkor, ha van kinek átadni. De ha nincs, az sem baj. Egy tévútra tévedt magánnyomozó, és egy nyugdíjazás címén félreállított detektív csatasorba áll az örökös felkutatásával megbízott lelkes ifjú titánnal, hogy végül – egy észbontóan észbontó nővel kiegészülve – gyökerestül felforgassák a világ ellen szövetkező bűnös elemek életét. Könyvünk hősei – vérfarkas és vámpír rokonok híján – súlyosan sebezhetők, legyen szó akár szerelemről, akár egyszerű ólomgolyókról, nem laknak koporsóban, és a napvilágnál sem porladnak el hideglelős sikoltozás közepette. Jól bánnak a szavakkal, tudnak kávézaccból jósolni, és kis szerencsével bármit képesek túlélni, ami nem halálos. Figyelem! A könyv klasszikusokat is feldolgozó író tollából került ki, ezért nyomokban mondanivalót is tartalmazhat. Kizárólag olvasni tudóknak!