Dyus33 P értékelése

Dyus33 P
Meiszner Krisztina: MásValaki problémája

Le a kalappal kedves Meiszner Krisztina – most egy elcsépelt mondat következik – újabb oldalról mutattad be a vámpírok világát, és nekem tetszett! A humora méginkább. Ahogyan azt a 148. oldalnál tartva megfogalmaztam, „Ez a fajta humor a Monty Python és a Macskajaj nászából született”. Szerettem Jenő vég nélküli, saját farkába harapó eszmefuttatásait, női írónő tollából egy remek férfiábrázolást kaptam :)
Ó, Jenő amikor elválsz Valériától, keress meg!
U.i.: A borítón szereplő kockahasnak kutya köze sincs a könyvhöz, csak beetetés :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2014

Meiszner Krisztina: MásValaki problémája

A Bugyor a pesti éjszakai élet ismert helye. A fekete falakon Lugosi Béla-poszterek lógnak, a koktéllapon baljós nevű italokból rendelhetsz.
„Vámpírok pedig nincsenek” – állítják a kocsmában dolgozók, mindez csak vendégcsalogató ötlet.
Ám a pult mögött igazi vámpír áll.
A jóképű, fekete humortat toló vérszívó épp a Jenő nevet viseli, és évszázadok óta a be nem avatkozásban hisz.
Csakhogy a kocsma előtt találnak egy hullát, és ő is gyanúsítottá válik.
Kénytelen cselekedni, és nyomozásba kezd, vajon ki zavarta meg a semmittevésben.
Elindul az izgalmas kaland, amit hullák, titkok és szenvedélyes légyottok szegélyeznek.
Ki a gyilkos? Ki az igazi barát? És mi van, ha a történelem lengőajtóként orrba vág?