Zsuzsanna_Makai értékelése

Zsuzsanna_Makai
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Charles Duhigg: A szokás hatalma Miért tesszük azt, amit teszünk, és hogyan változtassunk rajta?

Örülök, h elolvastam, elképesztően jó volt! És elképesztően érdekes. És elképesztő. A szokásaimat elmagyarázta. Nyilván a miértemet nem, de a hogyanomat igen, nagyon érdekes volt. Aztán elmondta, h a cégek reklámszövegeikkel hogy tudnak szokásokat elültetni a fejemben. Aztán elmondta, hogy a törzsvásárlói kártya lényegében a vásárlói szokások elemzése miatt van, hogy ez alapján küldik a reklámokat, meg a kuponokat, ez már félelmetes is. Érdemes elolvasni, nna.

Charles Duhigg: A szokás hatalma

Nap mint nap meghozott döntéseink többségükben megfontolt választásnak tűnnek, pedig egyáltalán nem azok – csupán szokások. És bár az egyes szokások önmagukban viszonylag jelentéktelenek, idővel óriási hatást gyakorolnak az egészségünkre, a termelékeny­ségünkre, a pénzügyi biztonságunkra és a boldogságunkra.
Évszázadok óta próbálják megfejteni, miért alakulnak ki a szokásaink, de a neurológusok, pszichológusok, szociológusok és piackutatók csak az elmúlt két évtizedben kezdték megérteni a szokások működését – és ami ennél is fontosabb, azt, hogy miként változnak a szokásaink.
A szokás hatalma című könyvében Charles Duhigg, a New York Times díjnyertes újságírója, izgalmas tudományos felfedezésekről mesél nekünk, amelyek magyarázatot adnak arra, miért léteznek a szokásaink, és megmutatja, hogyan változtathatunk rajtuk, hogy átalakítsuk üzleti vállalkozásainkat, közösségeinket – és az egész életünket.