Mariann_Czenema P értékelése

Mariann_Czenema P
Darren Shan: Gyilkos születik

Larten szerelem volt, – bár kinek nem? – így nagyon vártam a róla szóló regényt. Kicsit lusta voltam eddig angolul elolvasni, de a kezdet mindenképp felcsigázta az érdeklődésemet. :)
JÓ újra a vámpírklánról olvasni, ismerős arcokat újra látni, és kicsit jobban belemélyedni a múltba, mert segít megérteni a Sebhelyesek Háborúját.

Az első a legnehezebb…

A XIX. század elejének legsötétebb pillanataiban járunk, Angliában. Larten Crepsley egy koldusszegény munkáscsalád sokadik gyermeke — nincs tízéves, de már napi tizennyolc órát dolgozik iszonyatos körülmények között egy selyemgyárban.

Egy nap történik valami, és a kisfiúnak menekülnie kell. Egyedül az egész világ ellen – senkire sem számíthat. Aztán megismerkedik a titokzatos Seba Nile-lal, aki egy új, lehetőségekkel teli világot mutat meg neki. Seba mellett átélheti azokat a kalandokat, amelyekről annyit álmodozott, csakhogy ehhez vámpírrá kell válnia.

Vajon képes-e Larten mindörökre hátat fordítani az emberiségnek, és átlépni abba a világba, ahonnan nincs visszatérés?