kedaiyun értékelése

kedaiyun
David Sedaris: Karácsony jéggel

Fél éve hagytam abba ezt a könyvet, mert nem vittem magammal Kínába, de most befejeztem. Összességében tetszett, a fülszöveggel egyetértek a könyv tartalmát illetően. Szatirikusan mutatja be a fogyasztói társadalmat, a képmutatást és a kötelező mosolyfelragasztást, de valahol szomorúak is ezek a történetek. Az első történetről valaki azt írta, hogy a Tapló Télapó c. filmre emlékezteti. Egy kicsit nekem is ez jutott eszembe, de miután megnéztem a filmet, változott a véleményem: a novella nagyon tetszett, a film pedig nagyon nem. Tudom, hogy a kettőnek valójában semmi köze nincs egymáshoz, csak a történet kiindulópontja adja a hasonlóságot. Előbb olvastam a novellát, és a filmtől is valami ilyesmit, egy remekbe szabott társadalomkritikát vártam el, de csak olcsó, alpári poénokat kaptam, úgyhogy számomra megszűnt a hasonlóság.
Egyszóval tetszett a könyv.

David Sedaris: Karácsony jéggel

Hat karácsonyi novella, kicsit másképp: David Sedaris módra. Hat történet a karácsonyról, pontosabban a karácsonyi feelingrõl, azzal az utánozhatatlan fanyar humorral, ami Sedaris írásaira általában jellemzõ.