pwz ISP értékelése

pwz ISP
László Zoltán: A keringés

Rég olvastam ilyen minden szempontból jó magyar sci-fit! Én általában is mindig a jót keresem, még a mások által keményen lehúzott magyar sci-fiben is, de most könnyű dolgom volt, mert nem nagyon kellett keresni – ez tényleg tele van minden földi jóval. És ezt most szó szerint kell érteni, hiába vezet el bennünket az író különböző világokba, az mind a Földön van! :D :D :D
Hihető világok, hihető karakterekkel, zsánerekkel megvalósítva. Attól, hogy ezek közül az egyik-másik ismerős bizonyos filmekből, könyvekből, az egésszel mégis sikerült valami újat teremteni ebben a témában. Ez a téma pedig – az időutazás – sokak szerint már eléggé elcsépelt. Viszont a három fő karakterrel – és velük együtt a három, majd a végén összeérő történetszállal – különböző stílusokkal is játszik – méghozzá jól – az író. Többen említettek már itt néhány könyvet, ami egyrészt inspiráló tényező volt (Szárnyas fejvadász, A teremtés utolsó napja), másrészt tisztelgés is feléjük. Ezt most bővítem még két könyvvel (Kiálts farkast, A majmok bolygója) + a végére meg bizonyos fokig ez ugrott be: A legyőzhetetlen – lehet elmélkedni rajtuk :D!
Egy biztos: ez a könyv nyugodtan megállja a helyét nemzetközi sci-fis összehasonlításban is! 2007-ben, regény kategóriában biztos, hogy nem volt vetélytársa a Zsoldos-díjra jelöltek között.*

* – @Noro írta, hogy volt, méghozzá a Poszthumán döntés! Azt még nem olvastam, de ami késik, az nem múlik! :) Erre is sort kerítek! :D

Metropolis Media, Budapest, 2007

László Zoltán: A keringés

Mit tegyünk, ha már nem tudunk megbirkózni az éghajlatváltozással?
Építsünk hatalmas időgépeket, amelyeken az emberiség a távoli jövő Földjére költözhet – olyan korokba, ahol a bolygó már begyógyította sebeit, és a termékeny szűzföldeket csak birtokba kell venni. Kezdetét veszi az emberiség legnagyobb kalandja, ám hamar kiderül: nem mindenkinek ugyanaz a célja az új világokkal…
Három kisember, egy paleontológusnő, egy újságíró és egy bárénekesnő sorsa fonódik össze a Keringés korokon átívelő világában, ahol új társadalmi kísérletek csapnak
össze a pénz hatalmával, és a benyújtott számlákért olykor évmilliók múlva fizetjük meg az árat.

A 2005-ös glasgow-i Eurocon kitüntetett szerzője regényével bebizonyítja, hogy a magyar SF semmivel sem marad el a nemzetközi élvonaltól.