Eszti_Mmm értékelése

Eszti_Mmm
Elizabeth Adler: Vidéki menedék

Sokáig nem akartam elolvasni a könyvet, mert egyszerűen valahogy nem vonzott a témája első sorban a vidék miatt. Ez volt kb 2 éve. Aztán megismerkedtem a párommal aki szintén vidéken él és valahogy megváltoztatta bennem a vidékről alkotott képet és elképzeléseimet. Bementem a könyvesboltba és ez volt az első könyv amit észre vettem. Újra elolvastam, hogy miről szól, aztán a címén filóztam kicsit és annyira megfogott, hogy azonnal megvettem, és nekikezdtem. Nem bántam meg, nagyon kedves kis történet szerethető szereplőkkel és igazi otthonos vidéki hangulattal. Imádtam :)

Elizabeth Adler: Vidéki menedék

A tizenöt éves Issy és egyedülálló édesanyja, Caroline Evans próbálnak rátalálni saját és közös útjukra. Amikor úgy dönt, hogy hátrahagyja szingapúri életüket (és jómódú férjét, Jamest, aki jó néhány éve szeretőt tart), Caroline teljesen más világba csöppen. Egy angol vidéki kisvárosba költözik Issyvel, ahol szerény sikereket ér el catering cégével. Issy imádja apját, és magában anyját vádolja a történtekért. Amikor Caroline álma, egy régi csűr felújítása és étteremmé alakítása végre valóra válik, és a dolgok kezdenének jó irányba fordulni, James különös eltűnése és egy pénzügyi botrány forgatja fel immár békésnek hitt életüket. Az áhított nyugalom érdekében Caroline-nak és Issynek egy gyilkossági ügyet is meg kell oldania.