Razor SMP értékelése

Razor SMP
J. Michael Straczynski: Pókember: A Másik – Evolúció

Az előző kötet drámai zárása után úgy tűnik, itt a vég, Pókember a halálán van. Persze aki járatos a képregényekben, az tudja, hogy nem eszik olyan forrón a kását. (Az én esetemben mondjuk a wikipédia volt a spoilerező, még évekkel ezelőtt. :)) A történet ennek tükrében kellően fordulatos, bár maradtak nyitott szálak, mind ezen kötet, mind az egész történet tükrében. (Ezek egy részének megválaszolása szerencsére már folyamatban van a kéthavi A hihetetlen Pókember lapjain.)
A rajzoknál viszont erősen szemet szúrt a három alkotó, az előző kötetben ez nem tűnt ennyire szembeötlőnek, de összességében a kötet élvezeti értékéből nem von le.
Az egyetlen bánatom, hogy Peter ezen jó korszakának igen hamar véget vetett az átkozott Polgárháború és a One More Day…

J. Michael Straczynski: Pókember: A Másik – Evolúció

Pókember meghal… és csak a Pók marad. Az Új Angyalok és Peter családja átélik Peter elvesztésének minden kínját, de lezajlik az evolúció – és Pókember visszatér. De már nem ugyanaz, mint addig. Ezúttal könyörtelenül küzd meg Morlunnal, és el is pusztítja őt – mindezt a pók irányítása alatt, miközben Tony Stark elkészíti számára az új Vaspók-jelmezt.