Fanni_Dorottya értékelése

Fanni_Dorottya
Sue Townsend: Adrian Mole minden kínszenvedései

Adriannel ugyanaz a bajom, mint Greggel (Ropi naplója): egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen ember tényleg létezik. Igen, szórakoztatóan ír (főleg az osztálykirándulás leírását élveztem), de mint ember nagyon idegesítő. Más kérdés, hogy a családja zűrjei mennyire befolyásolják, lehet, hogy egy normálisabb családdal nem lenne ennyire kirívóan fura (és lenne érkezése utánanézni az írók nemének, ha már mindenképpen utalni akar rá).

1982. Árpilis 2. Csütörtök
Ma vagyok tizennégy éves!… Végre! Alaposan megnéztem magam a tükörben, és azt hiszem, bizonyos fokú érettséget fedeztem föl. (Nem számítva a rohadt pattanásokat)
1983. Április 2. Péntek
Tizenöt éves vagyok, de jogilag még gyermek. Nincs semmi, amit tegnap nem tehettem, de ma már tehetek. Micsoda pech!
1984. Április 2. Szombat
Manchesteri vasútállomás.
De. 10.31. Kíváncsi vagyok, mit vett anya és apa a születesnapomra.
Du. 3. Senki sem kívánt boldog születésnapot.
Du. 5.30. Vettem magamnak egy születésnapi kártyát. A belsejébe ezt írtam:
Drága elsőszülött fiunknak, tizenhatodik születésnapjára. Annyi szeretettel, amit csak az imádó szülői szív adhat.
Ui: Gyere haza, kisfiunk! Nélküled a ház szomorú és kihalt.
1984. Április 4. Hétfő
A Szent Ignatius-templom előcsarnoka
Reggel 6. Már két napja törvény által biztosított jogom, hogy cigarettát vásároljak, robogót vezessek, nemi életet éljek, és ne lakjak otthon. De furcsa módon, most, hogy mindezt megtehetném, egyikre se vágyom olyan nagyon.