Mariann_Czenema P értékelése

Mariann_Czenema P

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

(4/5x olvasás, már nem tudom.)
Vannak benne már a jövőt mutató fablei mondatok, gondolatok, sok lovaglás, verekedés és persze szerelem. Nem tud már annyira elvarázsolni, mint a burleszkjei, de azért érdekes ötlet. Valószínűnek tartom, hogy léteznek ilyen piszkos melótól – következő mocsokig élő férfiak/fiúk; bár kissé utópisztikus gondolat, hogy egyik napról a másikra rájönnének, ez mennyire nem emberi élet, és továbbfejlődnének így, mint Fattyú.

Vavyan Fable: Fattyúdal

Az indián Fattyú és Tashina idilli helyen ismerkednek meg, ahol a csendet csak a vízesés surrogása, a méhek zümmögése és Fattyú harmonikamuzsikája töri meg. De az idillt – akár a pokolgép az emberi testet – szétszaggatják a múlt rémfantomjai, a jelen brutalitása. A férfi és a nő együtt indulnak el, hogy kiderítsenek egy rejtélyes gyilkosságot, vállalva az üldöztetéseket, verekedéseket, pisztolylövéseket… Vavyan Fable napjainkban játszódó új regényében egyaránt bejárjuk a Paradicsomot és a Pokol bugyrait; a feszültséget csak az írónő közismert humora és a főszereplők egyéniségéből sugárzó varázs oldja fel.