Malnai_Istvan értékelése

Malnai_Istvan
Robin White: A tajgai tigris

Megpróbáltam. Ment is egy darabig. Aztán nem érdekelt úgy kb. a negyedétől.

Robin White: A tajgai tigris

Szibéria mindig is a titkok, a veszélyek és a szélsőségek világa volt. Így volt ez az orosz cárok idejében, a kommunizmus évtizedeiben és így van ma is. Sok ügyeskedő, kalandor, kül- és belföldi üzletember keresi titkos és tiltott utakon járva – még gyilkosságoktól sem visszariadva – a gyors meggazdagodás lehetőségét. Amikor brutálisan lemészárolják a gazdag, nagy hatalommal bíró fiatal vállalkozót, Sztálin egykori tolmácsának fiát, felmerül a kérdés: ki és miért követhette el a békésnek és biztonságosnak tűnő villanegyedben a véres mészárlást, melynek a milliomoson kívül még két helybéli rendőr is áldozatául esett? A nyomozást a városka polgármestere, a geológusból politikussá lett Novek veszi kézbe, aki a kezdeti ügyetlenkedések ellenére kétséget sem hagy afelől, hogy megtalálja a gyilkost. A rámenős polgármesteren kívül egy volt KGB-s őrnagy is színre lép, és „segítségét" ajánlja fel. Az igazság kiderítése nehéz, csaknem lehetetlen feladatnak tűnik – s az is kétséges, hogy egyáltalán akarja-e a felsőbb hatalom, hogy kiderüljön a gyilkosok kiléte. Mi a kapcsolat a szibériai olajmező kiaknázására szerződött amerikai cég, az AmerRus, a vezető orosz politikusok, a tigrisorvvadászok és az egykori munkatáborok között? Miért nem csörgedezik a vezetékekben az olaj, amikor a föld mélye gazdagon ontja a fekete aranyat? Az amerikai szerző lebilincselően izgalmas és igen aktuális könyve igazi csemege a kalandokat kedvelő olvasók számára.