Mariann_Czenema P értékelése

Mariann_Czenema P

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Zseniális, lenyűgöző mértékben!
Nem is értem, hogy mitől nem sejthető, itten olyan szintű garázdálkodás folyik az emberi elmékkel, egyáltalán az emberekkel, hogy ezt józanul, valamilyen égi-földi ördöngös hatalommal ne kelljen megmagyarázni :)
Hát én még 200-300 oldalt el tudtam volna viselni, megnéztem volna mit csinál Messire a segédeivel más országokban, városokban; hogyan teszi lóvá a magát műveltnek és felsőbbrendűnek érző Nyugatot. Kíváncsi volnék minden segéd előtörténetére, és csínyjeire részletesen, főleg Azazellóra.
Margaritát és Natasát nagyon szerettem, főleg amikor a főhősnő tombolt! Szimpatikus boszik voltak.
Szóval: humoros, fantáziadús, kívánságlistára vele!

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

„A kéziratok nem égnek el”-mondja Woland, Bulgakov regényének talányos Sátánja, s ez a szállóigévé vált mondat a szerző munkásságának, főművének, A Mester és Margaritá-nak akár a mottója is lehetne. A regény-Bulgakov számos hánytatott sorsú írásához hasonlóan- csak jóval az író halála után, 1966-ban jelenhetett meg, s azóta világszerte töretlen a népszerűsége. A Mester és Margarita a világirodalom egyik alapműve, amelyben Bulgakov a szatíra, a groteszk és a fantasztikum eszközeivel részint szuggesztív képet fest a húszas-harmincas évek Oroszországáról, részint minden korra érvényes módon mutatja be a történelmi és személyes kínok, kötöttségek közt vergődő, hívő és hitetlen, nagyot akaró és tétován botladozó ember örök dilemmáit. Felejthetetlenek a regény figurái: Woland, aki egyszerre Sátán és a felsőbb igazságszolgáltatás képviselője; a Mester, aki a hatalmi gépezettel szemben álló Művész örök jelképévé vált, s aki regényen belüli regényben sajátos módon meséli el Jézus történetét; maga Jézus (Jesua), aki Bulgakov értelmezésében úgy elevenedik meg előttünk, mint nagyon kevés Jézus-regényben: Isten fia ő, de egyúttal modern, töprengő értelmiségi; a szörnyű fejfájással küzdő Pilátus, aki hiába látja a valódi értékeket, nem tud túllépni gyávaságán; a gyönyörűséges Margarita, aki maga az örök nőiesség…