kis_macko értékelése

kis_macko
Laurell K. Hamilton: Fekete vér

Jasont szeretem, így nem bántam, hogy ő is kapott egy külön kötetet, de hiányzott Jean-Claude. Richard feltűnésének nem örültem. Egyre inkább úgy formálódik, hogy még nyomokban sem fedezhető fel benne a sorozat kezdetén leírt pasi. Valami nagyot kellene változtatni rajta újra, vagy totálisan kiírni, ez a szenvedős figura már elég szerepet kapott.
A komolyabb rendőrségi nyomozást továbbra is hiányolom, az annyira Anita része, jó lenne visszahozni a történetbe.

Laurell K. Hamilton: Fekete vér

Anita Blake, nekromanta és vámpírhóhér a világ előtt, szukkubus és vérpán a barátai és szeretői körében, most jó barátként kerül nehéz helyzetbe. Egyik legjobb barátja és egyben szeretője, Jason apja haldoklik. Anita elkíséri hát szülővárosába, hogy örökre elköszönhessen a goromba szülőjétől, aki mintha soha nem olyan fiúra vágyott volna, mint Jason. És ha a családi béke felélesztése nem lenne elég nehéz feladat, kiderül, hogy Asheville nagy szülötte, az elnökjelölt-várományos kormányzó is éppen most utazott haza családjával, hogy itt ülje meg fia lakodalmát, aki a megtévesztésig hasonlít Jasonre. Sajnos, Keith Summerland nem éppen minta-vőlegény, és nemcsak a sajtó érdeklődik minden lépése iránt. Lehet, hogy az élet ismétli önmagát, és Jason megint hasonmás/unokatestvére és volt iskolatársa miatt kerül bajba? És vajon ki vagy mi ébresztette fel Anitában a vértigriseket? Csak annyi biztos, hogy néha még a legnagyobb ellenségünknek is hasznát vehetjük.