konyvolvaso értékelése

konyvolvaso
Csernus Imre: A kiút

Nagyon szeretem olvasni az írásait vagy hallgatni az előadását. Olyan jókat mond ami megérint és elgondolkodtat. Nekem bejön. Már a mű címe is meghökkentő, másrészt felkelti az érdeklődést. Mindenkinek lehet olyan helyzete amin szeretne minél hamarabb túl esni, túl lépni., túl élni. Ehhez nagyon bátran odaszól, hogy mindenből van kiút, csak meg kell találni és bizni benne. Ne feledjétek el soha. Ez az üzenete a könyvnek is.

Csernus Imre: A kiút

Orvosként régóta stigmatizált emberekkel dolgozom, olyanokkal, akik a saját poklukban fortyognak, és nem látják a kiutat. Vajon mit jelent a pokol? Mit jelent talpra állni, és felnőttként élni? Nekem meggyőződésem, hogy amibe egy ember juttatta önmagát, abból ki is mászhat. De hogyan? Mi az út? Ezekről a folyamatokról, az első lépésekről szól ez a könyv, különös tekintettel a mai huszonéves fiatalokra, akiket divatos szóval Y generációnak is neveznek. Jó ideje érdekel már, hogy milyenek ők, milyen erők, kétségek munkálkodnak bennük, hiszen ők a jövőnk letéteményesei.