SteelCurtain értékelése

SteelCurtain
Karl Marx – Friedrich Engels: Kommunista kiáltvány

Félelmetes. Szinte semmit sem veszített aktualitásából. Különösen így a jelenlegi gazdasági válság láttán, melyet a vezető gazdasági szakemberek és meghatározó üzletemberek még mindig képtelenek megérteni. Képtelenek megérteni azt, amit ez a két szakállas német filozófus már több mint másfél évszázada leírt ebben a műben. Tökéletesen helytállónak találom azt, amit néhány éve egy gazdasági fórumon egy kommunista érzelmekkel aligha vádolható bankár mondott: „Nem kell ahhoz marxistának lenni, hogy valaki Marxot olvasson. De aki olvassa Marxot, az érti a jelenlegi válságot, aki meg nem, az észbontó marhaságokat hord össze.”

Karl Marx – Friedrich Engels: Kommunista kiáltvány

…a Kommunista Kiáltvány minden sarkalatos pontját tartalmazza annak az eszmerendszernek, amelyet marxizmusnak neveznek, és mint ilyen, A fajok eredete mellett, a 19. század legjelentősebb szellemi dokumentumának számít. Marx-Engels művének köszönhetően ma már mindenki másképp gondolkodik politikáról és társadalomról… Még ennél is lényegesebb, hogy a marxizmus milliók számára vált meggyőződéssé vagy vallássá, a Kommunista Kiáltványt pedig kötelességünk egyfajta szent könyvnek tekinteni… Szinte minden mondata megszentelt írás, amelyre a vakbuzgók nemcsak hogy hivatkoznak, de cselekedeteiket is ehhez mérik, habár némelyiküknek… fogalma sincs arról, mi ennek a meggyőződésnek a forrása.