Mariann_Czenema P értékelése

Mariann_Czenema P
Jane Austen: A klastrom titka

Harmadszori olvasás, sose fogom megszeretni ezt a könyvet. :(
Értem én, hogy a kor divatos regényeinek, társadalmának kifigurázása, annak jó is.
De a 100. oldalon Catherine naivitása kezd fárasztó lenni, a 200. oldalon átfordul butaságba, a végén meg sablonos, kiszámítható betetőzésbe.
Még jó, hogy van Tilney, akit lehet szeretni!
UPDATE:
jót tett az idő Catherine-nak, vagy nekem, nézőpont kérdése :))
Még mindig iszonyatosan naivnak gondolom, bár nem nagyon lóg ki a manapság divatos 17 éves YA hősnők kategóriájából :P
Viszont a mű egyéb kiszólásai, a regényeket ócsároló férfiembereknek, kritikusoknak üzenő Austen, Tilney korabeli társadalmat ismerő mellékmondatai remekül elszórakoztatják az olvasót.
Azt gondolom, hogy pár év múlva megpróbálkozom az eredetivel, még a végén meg is szeretem ezt a művét is! :)

Jane Austen: A klastrom titka

A kislánynak csúnyácska Catherine idővel virágzó szépséggé érik, s amikor szomszédjuk Bath városába utazik fürdőkúrára, meginvitálja a kisasszonyt, hogy bevezesse a társasági életbe. Catherine körül nemsokára több udvarló is felbukkan: a hóbortos John Thorpe, a lány új barátnőjének bátyja, valamint a gáláns Mr. Tilney, miközben a kalandvágyó Catherine elindul, hogy felfedje a klastrom titkát…

Szövevényes szerelmi bonyodalmak, kíméletlen női intrika és hol vérfagyasztóan félelmetes, hol bájosan ártatlan vidéki kaland ez a regény, Jane Austen legtöbbet olvasott, világszerte népszerű műve.