LittleStar értékelése

LittleStar
Anna Sewell: Fekete Szépség

Imádom ezt a könyvet! Én, mint lószerető, lóimádó és lovas ember pláne, de enélkül is szeretném, mert egyszer nevettet meg és egyszerre érzem, hogy sírnom kell, egyszerűen csodálatos. Ráadásul állatokról mindig szívesebben olvasok, főleg ha valósághű és mellette leköt. Nem találok szavakat a történetre! Szívet melengető, szomorú, de egyben csodálatos! Ezer csillagot is adnék rá, ha lehetne, de így a maximumot kapja! 5 *

Anna Sewell: Fekete Szépség

Az állattörténetek egyik legszebbikét Anna Sewell (1820-1878), angol írónőnek köszönhetjük. Társai, barátai voltak az állatok. Krónikus betegsége miatt már gyermekkorától élete összekapcsolódott pónijával. Csak pónifogaton tudott kimozdulni otthonából, így hőse, a póni, a legközvetlenebb ismerőse volt, „akin keresztül látta a világot". Egyetlen, világhírű műve a Fekete Szépség a gyermekirodalom klasszikusa, egy ló önéletrajza. Könyvét a világ számos nyelvére lefordították. A rendkívül intelligens, gyönyörű ló, életében többször gazdát cserél, és ennek során sok emberi rosszal, gonoszsággal, kegyetlenséggel találkozik. A könyv rólunk, emberekről is szól, morális tisztasággal tanítva azt, hogy feladni soha nem érdemes. Fekete Szépség története a jó győzelmét ünnepli a rossz felett, és erősíti bennünk azt a hitet, hogy érdemes „embernek" maradni elembertelenedett világunkban. Sewell főhősének sorsa is végül jóra fordul, és eljut a szerető gondoskodáshoz.