Bur3sz értékelése

Bur3sz
Mariolina Venezia: Ezer éve itt vagyok

Érdekes. Néhol kicsit zavaros volt a rengeteg név miatt, de végül is sikerült kihámoznom. A déli temperamentum végig érezhető. A gondolatmeneti csapongások megoldása volt furcsa, de nem élvezhetetlen. Más, mint amihez eddig szoktam, de nem bánom, h olvashattam.

Mariolina Venezia: Ezer éve itt vagyok

Egy apró, isten háta mögötti olasz falucskában él egy gazdag és nyughatatlan természetű földesúr; Don Francesco Falcone. Szeretője, Concetta, a cselédlány számos leánygyermeket szül neki, de egyetlen fiuk születésekor csoda történik, megrepednek az olívaolajos hordók, és elfolyik belőlük a kincset érő olaj…

A Falcone család egy évszázadot felölelő, öt generáción átívelő színes történetét Gioia meséli el, aki szemtanúja volt a legendák születésének. Háborúk, gazdagság és nyomor, elásott és hiába keresett kincsek, szerelmek és szakítások, gyönyör és fájdalom, hagyomány és lázadás, és mindenekelőtt erős és bátor asszonyok, akik fantasztikus és gazdag életet éltek.

Mariolina Venezia első regénye szinte azonnal nemzetközi sikert és irodalmi elismerést hozott a fiatal írónőnek. Akár a Száz év magány, Mariolina Venezia műve is páratlanul fordulatos és mesebeli, egyben realisztikus és szívszorító családregény.