Nalina értékelése

Nalina
Theresa Révay: A hársak felett az ég

A véleményeket olvasgatva és az első rész után eléggé félve vettem a kezemben, attól tartottam, hogy ezt nem fogom annyira szeretni. De ahogy el kezdtem olvasni és haladtam a történettel, teljes mértékben megfogott ez a kötet is. Nem olyan volt, mint a Párizs fehér fényei, de én ugyanúgy tudtam szeretni, mint az első részt. Xénia és Max kapcsolata (megint) kikészített, úgyhogy annak különösen örültem, hogy most a „gyerekek” jobban előtérbe kerültek és így egy kicsit elterelték a gondolataimat Xéniáékról. Voltak szereplők, akik a kezdetektől fogva szimpatikusak voltak (Félix) és voltak olyanok, akiket szép lassan kedveltem meg (Natasa). A vége nekem nagyon tetszett, szerintem nagyszerűen lezárta a történetet az írónő. Kedvenc könyv, úgy, ahogyan az első rész is!

Theresa Révay: A hársak felett az ég

Párizs, a II. világháború vége. A divat fővárosa felszabadult, és lassan ébredezik kényszerű álmából. A harmincas évek legkeresettebb modellje, az orosz származású Xénia Osszolina most mégis a szétbombázott Berlinbe tart, hisz csak egyetlen cél lebeg a szeme előtt: viszont kell látnia Maxot, az egyetlen férfit, aki valaha is megérintette a szívét. A koncentrációs táborból szabadult egykori sztárfotós azonban csak halovány árnyéka önmagának… A romba dőlt városokban már egy újabb nemzedék próbál szembenézni sorsával. Natasa, Xénia lánya rájön, hogy apja a nácikkal kollaborált, és hogy édesanyja születésétől fogva hazudott neki. A Franciaországban bujkáló fiatal testvérpárnak, Lili és Felix Lindnernek pedig az elfogadhatatlant kell elfogadniuk: hogy szüleik és kishúguk meghaltak a gázkamrákban. De vajon mennyi fájdalmat bír elviselni az emberi szív? E New Yorkban, Berlinben és Párizsban játszódó tragikus és hiteles családregényben megelevenednek előttünk a háború utáni korszak komor és mégis reményteljes évei.