Nita_Könyvgalaxis P értékelése

Nita_Könyvgalaxis P
Buglyó Gergely: Oni – Szürke vér

A Szürke vér tipikusan az a regény, ami után csak vakargatod a fejed, hogy ez most mi is akart lenni?

Buglyó Gergely nagyon sokat akart markolni, és elfelejtette, hogy a kevesebb néha több. Bár pozitívumként hozható fel, hogy az ő regénye is a Magyarországon játszódó ifjúsági regények sorát bővíti, valójában a nem létező Kalpag akárhol lehetne. A történet eleinte nem nagyon akar kibontakozni, a végére viszont annyi információt ömlesztenek ránk, amely megüli a kedves olvasó gyomrát.

Nagyon kellett volna ennek a regénynek idő az érlelődéshez, meg egy jobb borítótervező. Sajnálom, pedig van benne potenciál, a második rész azért még lehet, hogy kap tőlem egy esélyt.

Buglyó Gergely: Oni – Szürke vér

Áron és testvérei hétköznapi tizenévesek. Vagy mégsem? Miért lesz szürke a vérük, ha napfény éri, és miféle titkot rejt apjuk állóórája? Amikor új lány érkezik az iskolába, csakhamar elszabadul a pokol, és kiderül, hogy hőseinknek még a tanárok közt is akadnak ellenségeik. Áron útja az álmos dunántúli kisvárosból egy lidérces kriptán, majd egy különös szentélyen át egyenesen Barathrum, az alvilág sötét mélységeibe vezet.