Krisztina_Tóth_4 értékelése

Krisztina_Tóth_4

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri Tanfolyam kezdőknek

„Higgyétek el: jobb egy pofon az élettől, mint még tíz oldal tőlem.” – írja a szerző a 13. oldalon. És oly mélyen egyetértettem vele, hogy itt le is tettem a könyvet. Átsüt a könyvből az életkedvetlenség, a halálvágy, a depresszió. Ez önmagában még nem is lenne baj, olvastam már ilyen könyvet. Próbáltam megfejteni, miért irritál mégis ez a könyv. Arra jutottam, azért,mert az író megpróbál engem is bevonni az ő érzéseibe, vinni próbál magával az úton. Köszönöm, nem kérem.

Szilágyi Cs. Tibor: Harakiri

A Harakiri egy huszonéves srác szeretettel, iróniával, humorral teli fájdalmas vallomása. Élete filmjét látjuk leperegni előtte, mindennapjaink Budapestjének médiájával, művészetével, ismert figuráival és helyeivel. Elkísérhetjük tripes rohamai, szerelmi mámorai, véget nem érő kezelései és magányos órái, álmai és reményei váltakozó útján, hogy aztán elbúcsúzva tőle , mehessünk haza, saját féltve őrzött paráink közé. A könyv egy a droggal szemben alulmaradt ember fájdalmas kitárulkozása, aki a halál felé vezető úton vissza akarja kapni életét, sza-badságát. Szilágyi Cs. Tibor zenélt, írt, gondolkodott és álmodott. Sokoldalú tehetség volt, ennek minden örömével és nyomorával együtt. Élt 1973- tól 2003-ig.