Rekosz értékelése

Rekosz>!
Vavyan Fable: Tündértánc 1-2.

„Azok kedvére, akik hisznek benne.” Mielőtt elkezdtem volna olvasni, nem hittem volna, hogy én is hiszek benne. Aztán elég volt 1-2 oldalt elolvasnom ahhoz, hogy magával ragadjon a történet. Meseanyó elvarázsolt, borzongatott. Ahogy Seym/Brad és Lilia/Kristen kapcsolatát, szerelmét leírja, az gyönyörűséges. Ez a könyv valóban alkalmas az üresség megzavarására, és arra, hogy higgyünk a CSODÁban.

Vavyan Fable: Tündértánc 1-2.

Melyik kép és melyik tükör? Melyik a hang, melyik a visszhang? Ismét film- és élet-forgatás zajlik; filmképek, életképek, vágyképek, rémképek és jelképek jobb- és baljós özöne káprázik át egymáson s ugyanígy a szerepeken-szereplőkön, írón és olvasón. Amint a tíz évvel korábban született Álomhajsza című ikertörténet (s immár azzal/azokkal is egymást trükkösen tükrözve); sodró-nyűgöző, vakító és látni tanító Tündértánc forgatagában, józan delíriumában, ihletett és ihlető bizonyosságai és bizonytalanságai közepette újólag és folytatólag a legbecsesebb és legkényesebb érték: a Szeretet számolhatatlan esélyét, lehetőségét és lehetetlenségét villantja és mérlegeli az Új Könyv is; úgymód, amint a kaleidoszkóp „anyagkészlete” mindig változatlan, ám soha egymás után kétszer azonos ábrát ki nem vet. Ami kétségtelen: érdekes is, érdemes is gyakorolni a Tündértánc-lépéseket!