Rozinante értékelése

Rozinante
Mary Jo Putney: Míg a halál el nem választ

Imádtam az egész könyvet. Előbb olvastam a Bukott Angyalok sorozatát az írónőnek, mint ezt, de már akkor érdekelt Jocelyn személyisége. Kimondottan tetszett, hogy az a jelenet is benne volt, mint ami a Szirmok a szélben című kötetben is lejátszódik. Nagyon szerettem ezt a párhuzamot. Az egész regény hangulata nagyon megfogott. A szerelemtől óvakodó nő, és a „halálra ítéltetett” katona sorsa, ahogy egybekapcsolódik, majd bonyolódik, nekem nagyon tetszett. David személyiségét kimondottan szerettem, míg Jocelyn-nel egy-egy résznél nem tudtam azonosulni. Mindent egybevetve, imádtam és a polcomon a helye (nem csak a molyos polcon :D )

Mary Jo Putney: Míg a halál el nem választ

A baj sohasem jár egyedül. Így gondolja ezt a szépreményű Lady Jocelyn Kendal, akinek nem elég az édesapja elvesztése miatti gyász, helyzetét az atyai végrendelet is tovább súlyosbítja. A testamentum értelmében, ha hozzá akar jutni örökségéhez, két éven belül férjet kell találnia. A határidő vészesen közeledik, és a férfi, akibe Jocelyn szerelmes, nem viszonozza az érzelmeit. Egy nap megismerkedik egy őrnaggyal, aki súlyosan megsebesült a waterlooi csatában, deréktól lefelé megbénult, és az orvosok szerint csak rövid ideje van hátra. Furcsa egyezséget kötnek: a férfi feleségül veszi Jocelynt, így ő hozzájuthat az örökségéhez, cserébe pedig az immár vagyonos Lady életjáradékkal gondoskodik az őrnagy húgáról. A házasság meg is köttetik, csakhogy a férfi állapota ezután rohamosan javulni kezd, így a frigy ahelyett, hogy megoldást nyújtana Jocelynnek, újabb megpróbáltatások elé állítja.