zakkant értékelése

zakkant>!
Stephen Chambers: Jane és a Hollókirály

Egyszerűen I M Á D T A M az elejétől a végéig! Egy dolog zavart a regényben, hogy nagyon rövidke és néhány résznél én sokkal több leírást és sztorit hallgattam volna meg erről a különleges világról és lakóiról. A történettel kapcsolatban nincs hiányérzetem, amikor becsuktam a regényt, helyén volt minden, csak kevés ideig tartott az élmény.

Stephen Chambers: Jane és a Hollókirály

Ez a nap is rosszul kezdődik. Míg a többi gyerek az udvaron játszik, az osztályteremben senyvedő Jane különös dolgot vesz észre: az iskolaudvar egyik fáján lakó mókus összecsomagol és elköltözik – ahogyan a jelek szerint a környék összes más állata is. Leguánja vészjósló figyelmeztetést karmol a homokba: Közeleg. Méghozzá a rejtélyes és félelmetes Hollókirály, s egy kutyát sétáltató vak öregember szerint éppen Jane az, aki megmentheti tőle a világot. És ha mindez még nem lenne elég egy napra, Jane szüleit szemmel láthatóan megbabonázzák az elektronikus eszközök, teljesen megfeledkeznek a világról, valamint arról, hogy vacsorára várják Diana nagyit, aki hatalmas vihar és egy különös ajándék kíséretében érkezik. Hamarosan aztán végleg elszabadul a gonosz, és úgy tűnik, Jane valóban kénytelen lesz egymaga szembeszállni a Hollókirállyal, hogy megtörje hatalmát és helyreállítsa a világ rendjét.