The Times szómagyarázat

John Fante: Kérdezd az út porát
Arthur Conan Doyle: Sir Arthur Conan Doyle összes Sherlock Holmes története I-II.
Kurt Vonnegut: Isten hozott a majomházban!
Steve Crawford: Furcsa, mégis igaz
Ben Macintyre: A Vagdalthús hadművelet
James Hilton: Messze Oroszországban
Szabó László – Salusinszky Imre – Bakos Ákos – Hajdú Sándor (szerk.): Az Est hármaskönyve 1928
!

A The Times konzervatív brit napilap, külföldön időnként The London Times illetve The Times of London néven említik, a sok azonos nevű angol nyelvű laptól megkülönböztetendő.
A The Times alapítója John Walter, aki 1785. január 1-jén The Daily Universal Register néven jelentette meg a lap első számát. Már 1788. január 1-jén megváltoztatta azonban az újság címét, ekkor lett The Times. A lapot később fia vette át és 1847-ben bekövetkezett haláláig ő volt a lap kiadója. 1814. november 29. óta az újságot a világon először a német Friedrich Koenig és Andreas Friedrich Bauer által kifejlesztett gőzhajtású gyorsnyomdagépen nyomtatták, így lehetővé vált az óránként 1100 példányszám nyomtatása.

forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/The_Times


Idézetek

Amapola P>!

Az öszvérek még a nem túl távoli múltban is alapvető szerepet játszottak az utánpótlás szállításában, különösen barátságtalan terepen. Igavonó állat létükre alkalmanként igen zsémbesen tudnak viselkedni. Peggy például a második világháború idején a Brit Hadsereg öszvére volt Olaszországban. Sírfeliratát leközölte a Time magazin: ”Peggy emlékére, aki élete során megrúgott egy dandártábornokot, két ezredest, 4 őrnagyot,
10 kapitányt, 24 hadnagyot, 42 őrmester, 60 káplárt, 436 más rendfokozatú katonát és egy bombát."

16. oldal

Kapcsolódó szócikkek: öszvér · The Times
jancsibohi P>!

Az én szememben éppoly nagy a különbség a Times cikkeinek borgisz szedése és az olcsó hetilapok petitje között, mint a maga négerének és eszkimójának koponyája között.

18. oldal (Szukits, 2000)

Kapcsolódó szócikkek: Borgisz · Petit · The Times
Carmilla >!

    Az angol szobrászok közül legismertebb Jacob Epstein. Orosz-zsidó származású. 1880-ban született Newyorkban, de már régen Angliában él. Igen fiatalon, 27 éves korában aratta első nagy sikerét, mikor a Brit Orvos-Egyesületnek Londonban a Strand és az Agar ucca sarkán levő székházát tizennyolc szoborral díszítette. Mikor ezzel a munkájával elkészült, a hagyományok mellőzése miatt igen heves támadásokban volt része különböző testületek és egyházak részéről, a Times azonban védelmébe vette a művészt. 1909-ben megcsinálta Oscar Wilde síremlékét a párizsi Père-Lachaise temetőben; ezt a szobrot Epstein maga faragta ki derbyshirei márványból. Ugyancsak ő faragta ki a Hyde Parkban a Hudson-emléket is portlandi kőből. 1925-ben megint igen sok támadásban volt része egy angol-szász mitológiai alaknak, Rima-nak, az erdők istennőjének realisztikus ábrázolásáért, mely ugyancsak a Hyde Parkban látható.

279. oldal, Festők, szobrászok, zenészek (Est, 1928)

Szabó László – Salusinszky Imre – Bakos Ákos – Hajdú Sándor (szerk.): Az Est hármaskönyve 1928 Örök időkre szóló jó tanácsok kincsesháza és angol barátainknak és társadalmunknak ismertetése

Kapcsolódó szócikkek: 1880 · Hyde Park · Jacob Epstein · The Times
Lifeonmars>!

Látom őket kitántorogni a mozikból, üres tekintetüket belefúrják a valóságba, aztán hazatántorognak, és elolvassák a Timesban, mi is történt a világban. Hánynom kellett az újságjaiktól, az irodalmuktól, a szokásaiktól, az ételeiktől, a nőiktől, a művészetüktől.

59. oldal

Kapcsolódó szócikkek: The Times
hado987>!

A fontos emberek haláluk után mind be akarnak kerülni a The Timesba, így senki sem lehet annál halottabb, mint amikor Nagy-Britannia legpatinásabb napilapja közli a halálhírét. Ezzel együtt nem kevesen akadtak, akiknek a sajtó még életében halálhírét keltette, mint Robert Gravesnek, Ernest Hemingwaynek, Mark Twainnek (kétszer is) vagy Samuel Taylor Coleridge-nek. 1900 júliusában George Morrison, a The Times pekingi tudósítója a tulajdon halálhírét olvasta a saját újságjában, miután híre ment, hogy áldozatul esett a bokszerlázadásnak.

295. oldal - Hitler nem tud aludni

NannyOgg>!

    Amikor Mario Pei cikket írt a Merriam-Webster agyonpüfölt harmadik, javított kiadásáról a The Times-nak 1961-ben, panaszkodott arra a „maradék prüdériára”, amely még mindig kizár bizonyos négybetűs szavakat, „jóllehet azok bőséggel szerepelnek a kortárs »irodalom« számos alkotásában, s szintúgy a mosdók falain”. A Random House némileg elejét vette a panasznak. Nem vettek fel elég ilyen szót ahhoz, hogy egy pakisztáni számára megfejthetővé váljék az Utolsó letérő Brooklynba vagy akár az Ulysses – de bátran nekidurálták magukat, és, szerintem bölcsen, sok figyelmet szenteltek az emésztőcsatornáknak. Egyetlen meredek szót találtam a nemi közösülésre, s e szó közhasznúvá válását bizonyára Edward Albee-nek kell megköszönnünk, bár nincs jelezve ezen érdeme. A szóban forgó szó a hump, mint például a hump the hostess kifejezésben.

163. oldal, Új szótár (Maecenas, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: 1961 · The Times
desertangelable P>!

„Mr. Ainsley Jergwin Fothergill e hónap 13-án elhúnyt a carrigolei Hotel Rooneban. A timperleighi Wilson Fothergill tiszteletes fia volt. Barrowhurstben és a St. John Collegeben nevelkedett. Hosszú évekig tartó külföldi tartózkodását rövid londoni ujságíráskodás előzte meg. 1920 óta a gumiiparral foglalkozott és ezen a téren úttörő tevékenységével kivívta a nemzetközi szakmai körök elismerését.” Amikor a Times 1929 október 19-i száma, amelyben ez a búcsúztató megjelent, Carrigoleba érkezett, az elhúnyt már a földben volt. A hatósági vizsgálat megállapította, hogy Fothergill alvás közben halt meg. Egy szobalány reggel még az ágya mellé tette a teát és semmi feltűnőt sem vett észre. A lány azt állította, hogy a férfi csöndesen mosolygott ekkor.

Előszó

Kapcsolódó szócikkek: 1920 · 1929 · The Times