társadalompolitika fogalom

Sabatina James: Eurábia
Papp Réka Kinga: Aki kurvának áll
James Jackson: A háttérhatalom
Douglas Murray: A tömegek tébolya

Idézetek

Barbár>!

Azt hiszik, az integráció kérdését megoldja az állampolgárság megadása. A probléma azonban eddig sem abban rejlett, volt-e valakinek német útlevele, vagy beszélte-e a német nyelvet. A döntő kérdés, hogy a bevándorlók társadalompolitikai elképzelései összeegyeztethetőek-e a demokrácia alapelveivel. Az iszlám esetében ez legalábbis erősen kérdéses, hiszen az iszlám nem fogadja el egyenjogú embereknek a másként gondolkodókat, a más hiten lévőket és a nőket. Az egyenlőtlenségnek ez a vezérgondolata mélyen gyökerezik az iszlámban és a saría törvényeiben.

18. oldal

Sabatina James: Eurábia Amikor az iszlám törvénye legyőzi az európai jogrendet

Kapcsolódó szócikkek: iszlám · saría · társadalompolitika
gjudit8>!

Kína társadalmi kísérlete Mao elnök vezetése alatt az egyik legfontosabb és legsikeresebb az emberi történelemben. […] a családi egységet felbontották… A gyerekeket elveszik a szülőktől és állami bölcsődékbe helyezik őket… A szülők hetente egyszer láthatják a gyerekeket, és amikor találkoznak, nem mondhatják ki az érzelmeiket gyermekeik felé. A gondolat az, hogy rávegyék a gyermekeket és a családokat, hogy elfojtsák érzelmeiket és az állam felé irányítsák azt. A nevüket is elveszik a gyermekektől, és számokat kapnak. Nincs egyéni személyazonosság… A kommün rendszer lerombolja a moralitást a Vörös Kínában: moralitás, mert a család szeretetét elvették. Nincs őszinteség és tisztelet az emberek között. Nincs emberi méltóság: olyanok, mint az állatok. Nem kapcsolódik bűn a gyilkossághoz, mely az állam fejlődése érdekében történik.
[Rockefeller: Egy Kína utazótól, New York Times, 1973. augusztus 10.]

95-96. oldal

James Jackson: A háttérhatalom Kézikönyv az Illuminátusokhoz, Szabadkőművesekhez, és a világot irányító legbefolyásosabb titkos szervezetekhez.

zyzmut>!

A társadalompolitika ökölszabálya, hogy a szegénységből eredő szociális problémákra soha nem jelent megoldást a tiltás és a büntetés. Attól, hogy az embert megbírságolják, nem lesz kevésbé szegény, márpedig eleve azért állt ki az útra, mert nem tudott máshogyan pénzt keresni a megélhetéshez. Attól, hogy egy intravénás droghasználó nem kap tiszta cseretűt, még nem lesz képes leszokni a szerről, legfeljebb sokkal hamarabb lesz AIDS-es és hepatitiszes. Ha betiltjuk az abortuszt, akkor az első évben valamelyest növekszik majd a születések száma, a következő évtől azonban a nők sérülései és a halálozás fog nőni, mert a kockázatos, illegális abortuszokat ugyanúgy igénybe fogják venni, hiszen egy egyszerű tiltástól senkinek nem lesz több pénze a nem kívánt gyerekek felnevelésére, a személyes problémák sem oldódnak meg pusztán attól, hogy elveszünk tőlük egy szomorú, de szükséges korrekciós lehetőséget.

76-77. oldal

Kapcsolódó szócikkek: társadalompolitika
Barbár>!

Az került beépítésre a munkajogi törvényekbe, a munkaerőpiaci szabályozásba és a társadalompolitikába, hogy a nyaka felett mindenki egyenlő. Ez a feltételezés valóban annyira elterjedt, hogy bármilyen olyan állítást, amely aláásná, vagy ellentétes lenne vele, oly roppant erővel zúzzák össze, mint azt ahogyan a hatalma teljében lévő egyház tette az ő hittételeinek ellentmondó személyekkel. Napjaink hittétele, hogy mindenki egyenlő, a rassz, a nem és rengeteg minden más pusztán társadalmi konstrukció, és hogy a megfelelő bátorítás és lehetőségek birtokában bárki azzá válhat, amivé csak akar, hogy az élet teljes egészében a környezetről, lehetőségekről és privilégiumokról szól.

231. oldal

Kapcsolódó szócikkek: társadalompolitika