taktika fogalom

Alexandre Dumas: Luisa San Felice
Moldova György: A Szent Imre-induló / Elhúzódó szüzesség
Szun-ce: A háború művészete
Roger Douglas: Sztálingrád
Luis Bonino – Szil Péter: Hétköznapi hímsovinizmus
Mark Lawrence: Szent Nővér

Idézetek

Carmilla >!

A nyilvánvaló tagadása
    A férfi nyilvánvaló dolgok tagadása révén ébreszt kétségeket a másik félben saját ítélőképessége felől. Ez a taktika a pszichológiai irodalomban „megőrjítés” néven is ismert. Ennek szinte már karikatúraszerű példája, amikor a feleség in flagranti találja a férjet, aki tagadja a nyilvánvaló helyzetet.

62. oldal (HCM, 2006)

Luis Bonino – Szil Péter: Hétköznapi hímsovinizmus A párkapcsolati erőszak, amit még nem nevezünk annak

Kapcsolódó szócikkek: ítélőképesség · pszichológia · tagadás · taktika
4 hozzászólás
gesztenye11>!

Két titka van a háborúnak: azt kell tennünk, amit az ellenség a legkevésbé sem várt, s előre kell látnunk, amit ő fog tenni. Ha az első szabályt betartjuk, meghiúsul védelmi taktikája, ha a másodikat, könnyű elhárítanunk a támadását.
Kedves Garat, olvassa Machiavellit, nagy elme.

321. oldal

Barbella>!

soha ne ismételd meg korábbi taktikáidat.

137. oldal Helikon zsebkönyv

Kapcsolódó szócikkek: taktika
Inimma>!

A „felperzselt föld taktikája” nem katonai fogalom, hanem jól hangzó propaganda-frázis. Annak idején a német sajtó széltében-hosszában úgy emlegette, mint a bolseviki harcmodorral együtt járó szörnyűséget. Pedig csupán a népi háború egyik kifejeződési formája volt. A szovjet parasztgazdasá­gok arattak, és ha nem tudták levágni, elszállítani a gabonát, felgyújtották, nehogy az ellenség kezére jusson. Rengeteg gabona vált a tűz martalékává.

65. oldal

Kapcsolódó szócikkek: felperzselt föld · gabona · propaganda · taktika · tűz
Barbella>!

Olvasták és alkalmazták mindezt a kínai vezetők a Kr. e. 3. századi birodalomegyesítő Csin-beli Első Császártól kezdve Mao Ce-tungig; a 8. századtól Szun-cének hatalmas hatása volt Japánban; és a 20. századi indokínai háborúkban A háború művészetére támaszkodva verték meg a franciákat, majd az amerikaiakat az észak-vietnámiak – a szöveget maga Ho Si Minh fordította vietnamira a tábornokai számára. Épp az itt szerzett tapasztalatok alapján lett a könyv kötelező olvasmány az amerikai hadseregben, a katonai elhárításnál, a CIA-nál és más szervezeteknél. – az első öbölháborúban állítólag már sokat merítettek belőle az amerikai katonai vezetők. Persze a hírek szerint a KGB is felfigyelt a könyv érdemeire. De nem csak a háborúskodás területén lett alapmű Szun-ce munkája. Mivel nem szűk értelemben vett hadi ügyeket tárgyal, hanem általában foglalkozik versenyhelyzetekben alkalmazható taktikával és stratégiával, manapság az élet legkülönbözőbb területein alkalmazzák tanításait. Sok üzleti főiskolán tananyag, használják brókerek, üzletemberek, diplomaták, politikusok, ügyvédek, sportolók.

145. oldal Helikon zsebkönyv - Utószó

Kapcsolódó szócikkek: háború · hadsereg · Ho Si Minh · Mao Ce-tung · stratégia · taktika
Dávidmoly>!

Yisht éppoly tisztasággal átlátta a rövid játszmát, ahogy Üveg apátnő a hosszabbat. Nonának nehézséget okozott bármelyik is, mégis tudta, hogy ennek itt érkezik el a vége. Így vagy úgy.

165. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Ketrec nővér (Nona Grey) · stratégia · taktika
gesztenye11>!

– Figyeljétek meg, elvtársak, az ellenség taktikáját: a kisebbeket ismerd el, a nagyobbakat tagadd le, és fogd az egészet személyes ellentétekre…

385. oldal - Elhúzódó szüzesség - IX. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: ellenség · taktika