Salt Lake City helyszín

Robert James Waller: Ezernyi út porából
Douglas Adams: Dirk Gently holisztikus nyomozóirodája
Jules Verne: Nyolcvan nap alatt a Föld körül
Daniel Tammet: Kék napon születtem
Richard Powers: Égig érő történet
!

Salt Lake City Utah állam fő- és egyben legnépesebb városa. Szokták még emlegetni Salt Lake illetve SLC neveken is.

A várost mormon telepesek alapították 1847-ben, így mindig is ez a város volt a mormon vallás központja. 2002-ben a városban rendezték meg a téli olimpiai játékokat, valamint itt található az Egyesült Államok ipari bankjainak központja.

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza nemzetközi tagjainak bevándorlása, a bányászati fellendülés és az első transzkontinentális vasútvonal megépítése kezdetben gazdasági növekedést hozott, és a város a „Nyugat kereszteződése” becenevet kapta. A városon 1913-ban áthaladt a Lincoln Highway, az első transzkontinentális autópálya. A városban ma két nagy, az országot átszelő autópálya, az I-15 és az I-80 keresztezi egymást. A városnak van egy szalagútja is, az I-215-ös.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Salt_Lake_City


Idézetek

Chöpp >!

Másnap Salt Lake Citybe repültünk, Utah állam fővárosába, a mormon vallás otthonába. A szállodától rövid autóútra volt a város közkönyvtára. Rendkívüli épület, öt emelet magas, félköríves üvegfallal, ahol 22000 négyzetméteren több mint félmillió könyvet tárolnak; a földszinten üzletek és szolgáltatások, fent a galérián olvasóterem áll rendelkezésre. A könyvek határtalan szeretetével és a kis helyi könyvtáramban mindennapos olvasással töltött órák emlékével ez a hely paradicsominak tűnt számomra.

238. oldal

Daniel Tammet: Kék napon születtem Egy autista zseni memoárja

Kapcsolódó szócikkek: könyvtár · Salt Lake City
Losonczy_Z IP>!

Az Elektromos Szerzetes pontosan ugyanolyan háztartási gépezet, mint a mosogatógép vagy a videó. A mosogatógép elvégzi az ember helyett a fárasztó mosogatást, a videómagnó megnézni helyette a fárasztó tévéműsorokat, az Elektromos Szerzetes pedig arra való, hogy mindenfélét elhiggyen az ember helyett, és így megkímélje attól az egyre terhesebb feladattól, hogy neki kelljen elhinnie azt a számtalan dolgot, ami a világ el akar hitetni vele.
Sajnálatos módon azonban a szóban forgó példány meghibásodott, és többé-kevésbé találomra a legfurcsább dolgokat kezdte hinni. Olyasmit is elhitt, amit még a mormonok sem hinnének el Salt Lake Cityben.
Persze a Szerzetes még sohasem hallott Salt Lake Cityről.

9. oldal, 2. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Elektromos Szerzetes · mormon · mosogatógép · Salt Lake City
Chöpp >!

Mellékutakon tartott Las Vegas-ból, a tanácstalan bűnösök Mekkájából a csalafinta szentek Mekkája, Salt Lake City felé.

169. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Salt Lake City
pável >!

Az éjszaka hosszúnak ígérkezett, odakint szakadt a hó, és az álom késő éjjelig elkerülte. Magas nyomású légköri front haladt a hóvihar sarkában, amely másnapra napfényes, hűvös reggelt hozott. Kincaid korán kelt, felvette nehéz fekete garbóját, beindította és felmelegítette Harryt, majd továbbindult nyugatnak, az ülésen maga mellett Országúttal. Két nappal később végleg elhagyta a viharzónát, és Salt Lake Citytől keletre néhány percet elidőzött a keresztútnál. Választhatta az északnyugatnak, Seattle felé vezető új főközlekedési utat, vagy beérhette az omladozó 50-es országúttal is. Ez utóbbi bevezetett Renóba, majd onnét Észak-Kaliforniába. Balra fordult és az irányt délnek, az 50-es út felé vette, amelyet Amerika legmagányosabb országútjának is neveznek. Huszonöt évvel korábban hosszú fényképes tudósítást készített erről az útról, bár akkoriban, a csillogó autópályák elkészülte előtt még sokkal többen jártak errefelé.

12. fejezet, Amerika legmagányosabb országútja

Kapcsolódó szócikkek: álom · autópálya · · Kalifornia · Robert Kincaid · Salt Lake City · Seattle · vihar
Bogas>!

A Pacific Rail-Road menet közben több elágazást bocsát ki Iowa, Kansas, Colorado és Oregon államokban. Omahából indul, az északi csatlakozásig a Platte folyó bal partját követi, itt a déli elágazásra tér, átszeli Laramie térségét és a Wahsatch-hegységet, megkerüli a Nagy-sóstavat, befut Salt Lake Citybe, a mormonok fővárosába, behatol a Tuilla völgyébe, végigfut az amerikai sivatagon, a Cedar és Humboldt-hegy lábánál, majd a Humboldt folyó s Sierra Nevada mentén Sacramentót érintve jut el a Csendes-óceánig, miközben útvonala mérföldenként sosem lejt többet 112 lábnál, még a Sziklás-hegység területén sem.

Huszonhatodik fejezet - Utazás a nagy nyugati expresszen

Kapcsolódó szócikkek: Iowa · Kansas · Omaha · Pacific Rail-Road · Salt Lake City