Popper Péter személy

Kepes András: Kepes krónika – Beszélgetések
Juszt László: Magánbeszélgetések
F. Várkonyi Zsuzsa – Kalo Jenő – Popper Péter – Sári László: Gyors élet, lassú halál? – A fogyasztói társadalom csapdái
Mihancsik Zsófia – Popper Péter: A tigris és a majom
F. Várkonyi Zsuzsa – Szendi Gábor – Bagdy Emőke – Popper Péter: Mindennapi játszmáink
Koppány Zsolt: A hóhérság eszkalációja
Varga Imre: Anyagba zárva
Popper Péter: Lélekrágcsálók
Popper Gábor: Képzeld, apu
Kardos G. György: Ez is én vagyok
Hevesi Krisztina: Szextrém
Kepes András: Világkép
Béres Judit: „Azért olvasok, hogy éljek”
Cziglán Karolina: Tökéletlen szülők, boldog gyerekek
Almási Kitti: Irigység, kibeszélés, rosszindulat
Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors
Kadarkai Endre: Világtalálkozó

Idézetek

Chöpp >!

Én ugyanis azt gondolom, hogy egy emberre elsősorban saját maga van rábízva. Saját magadért kell felelned. Van egy régi mondás, miszerint ha meghalok, akkor az elképzelt Jóisten nem azért fog felelősségre vonni, hogy miért nem lett belőlem Assisi Szent Ferenc, hanem azért, hogy miért nem voltam önmagamhoz hű, hiteles Popper Péter? Ezért felelek. Nem kell szentnek lenni, de az embernek azonosnak kell lennie önmagával.

Popper Péter: Játszmák és sorsok, 168-169.o. · Popper Péter

Kapcsolódó szócikkek: önazonosság · Popper Péter
IrodalMacska >!

Ahogy Popper Péter mondta: bizonygatni azt kell, ami bizonytalan.

133. oldal, Az irigység provokálása

Almási Kitti: Irigység, kibeszélés, rosszindulat Értsük meg, hogy ne gyengítsen!

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter
ruszky>!

Popper Péter gyakran idézte Mérei Ferenctől azt a mondatot, hogy a hiteles élet és a belső szabadság kulcsa az, ha az ember el tudja fogadni: nem kell mindig, minden helyzetben jól járnia.

200. oldal, Mit kezdjünk az irigységgel?

Almási Kitti: Irigység, kibeszélés, rosszindulat Értsük meg, hogy ne gyengítsen!

Kapcsolódó szócikkek: Mérei Ferenc · Popper Péter
1 hozzászólás
Chillingó>!

…, Popper Péter meggyőzően és szellemesen fejtegette, hogy manapság az embernek két lehetősége van: intelligens és depressziós lesz, vagy boldog és hülye.

348. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter
DaTa>!

[…] Én ugyanis azt gondolom, hogy egy emberre elsősorban saját maga van rábízva. Saját magadért kell felelned. Van egy régi mondás, miszerint, ha meghalok, akkor az elképzelt Jóisten nem azért fog felelősségre vonni, hogy miért nem lett belőlem Assisi Szent Ferenc, hanem azért, hogy miért nem voltam önmagamhoz hű, hiteles Popper Péter? Ezért felelek.

23. oldal

Popper Péter: Lélekrágcsálók Válogatás Popper Péter legjobb előadásaiból

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter
mezei P>!

POPPER PÉTER
…Azt hiszem, nincs hit kétely nélkül. Amikor egyik barátomnak oda akartam adni Buddha beszédeit (bigottan vallásos fiú, egy másik valláshoz tartozik), azt mondta: „Nem olvasom el, mert nem akarom a hitemet gyengíteni.” Azt mondtam magamban, mert szelíd vagyok és mosolygós, dehogy bántom: gyenge lábakon áll a te hited, ha nem nézhetsz bele egy másfajta eszmerendszerbe. Lutherhez, mikor még Ágoston-rendi szerzetes volt, eljött egy fiatal szerzetestársa, és azt mondta: „Nagy baj van, rettenetes baj van!” "Mi a baj?" „Az, hogy sokszor én sem hiszem azt, amit tanítok!” Akkor Luther állítólag fölnézett az égre, és azt mondta: „Hála neked, Uram, eddig azt hittem, csak én vagyok ezzel így!”
Azt gondolom, aki nem kínlódik meg a kétségeivel, az nem jut el a válaszig. Szabad másképp is gondolkozni a világról. Csak gondolkozni kell. Az nagyon fontos!

141. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter
neko>!

Az anyává válás azonban olyan téma, amelyről ma bizonyos aspektusokból nem illik, gyakran nem is merünk beszélni, mert félő, hogy egyesek felháborítónak, vérlázítónak találják a teljes igazságot. A közmegegyezés szerint ugyanis minden normális nő kitörő örömmel várja gyermeke születését. Ha valaki – akár csak időnként, várandóssága egyes szakaszaiban vagy bizonyos élményei kapcsán – mást érez és mond, az kiteszi magát mások dühödt, megvető ítélkezésének. Pedig e téren is milyen fontos lenne az őszinteség! Popper Péter, aki szerintem az egyik legjózanabb magyar lélekbúvár volt, egy helyütt azt írta: „Igaz, hogy minden apa és minden anya szereti a gyerekét? Már a kérdésen is fel lehet háborodni, de ez még sincs így. Ezért telnek meg a pszichológiai rendelések a félresiklott kapcsolatok tömegeivel, mert az emberek kötelességszerűen megjátsszák, hogy mindig és minden körülmények között szeretik a gyereküket. Ez társadalmi kényszer! Micsoda szörnyeteg anya vagy apa, aki nem szereti a gyerekét! Pedig egy gyerekkel akkor is lehet jól bánni, lehet hozzá kedvesnek lenni – például emberségből, jóindulatból, felelősségérzetből –, ha az ember nem szereti ugyan, de felvállalja a helyzetet: így alakult az élet.”
Hű, milyen igaza volt! A nemzetközi felmérések is rímelnek a szavaira, ezek eredményei szerint ugyani a pozitív terhességi tesztre százból ötvenhat pár rémülettel reagál. A kezdeti sokk persze a legtöbb esetben oldódik, de még így is több várandósságot kísérnek a negatív érzések mint gondolnánk. Amerikai adat: a megszületett gyerekek több mint egyharmada (!) nem kívánt terhességből jön a világra

A nem kívánt gyerek drámája

Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors Családi sebek és a gyógyulás útjai

Kapcsolódó szócikkek: anyaság · Popper Péter
Dora P>!

„Mi vagy te, Steve Jobs? Mert ha nem, akkor soha többé ne jelenj meg ilyen tornacsukában!” Itt ez nyilvánvalóan azt jelenti, hogy ha mindenki tudja rólad, mennyire vagyonos és fontos ember vagy, akkor már bármit megengedhetsz magadnak, míg ha nem tartasz itt, akkor nagyon is oda kell figyelned a külsőségekre. Ezt most kifordítom úgy, ahogy én igaznak tartom: ha belül már „megvagy”, akkor megengedheted magadnak, hogy magasról tegyél a külsőségekre, míg ha fogalmad sincs arról, hogy ki vagy, vagy a lelked mélyén úgy érzed, hogy nem vagy senki, akkor nagyon sokat kell foglalkoznod a díszletekkel és a kellékekkel, hogy valakinek tűnj. Ahogy Popper Péter mondta: bizonygatni azt kell, ami bizonytalan.

133. oldal, Az irigység provokálása

Almási Kitti: Irigység, kibeszélés, rosszindulat Értsük meg, hogy ne gyengítsen!

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter
Dün P>!

Popper Péter egyszer azt mondta, amikor a megbocsátásról kérdezték, hogy bármit meg lehet bocsátani, csak az ember soha nem felejti el, hogy mit bocsátott meg.

42. oldal, Kánya Kata

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás · Popper Péter
Chöpp >!

Te a magad módján szerettél, a magad kialakította apaszerepet játszottad éveken át. Mert, ugye, ebben egyetértünk, játszunk egész életünkön át. Játszunk szülőt, kollégát, szeretőt, férjet, feleséget, barátot. Csak nem szabad nagyon komolyan venni az egészet!

170. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Popper Péter