Philadelphia helyszín

Thomas Berger: Kis Nagy Ember
Caleb Carr: A Halál angyala
Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!
Stephen King: Rémület a sivatagban
Noam Chomsky: Titkok, hazugságok, demokrácia
John Updike: Az élet alkonyán
Bárány Tamás: Emberi hang
Jude Watson: A síron túl
Rátóti Benő – Tolnay László: A világ országai
Cora Carmack: Szerepváltás
Dan Wells: Az ördög egyetlen barátja
Szántó Péter: A főhős meghal a végén
David Lynch – Kristine McKenna: Aminek álmodom
Kondor Vilmos: A budapesti gengszter
!

Philadelphia a legnagyobb város Pennsylvaniában. A város köznyelven Phillyként, és Brotherly Love Cityként ismert. (A név a görög Φιλαδέλφεια, /fi.la.ˈdɛl.fɛj.a/, testvéri szeretet szóból ered.). Ez lakosságban és területben az ötödik legnépesebb város az Egyesült Államokban és a legnagyobb Pennsylvaniában. A város Washington, D.C. előtt az Egyesült Államok fővárosa volt.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Philadelphia

!

Philadelphia zászlaja


Idézetek

Miestas>!

Nem volt más ősünk, csak Simon Finch, egy cornwalli prémvadász patikus, akinek a vallásosságánál csak fukarsága volt nagyobb. Angliában Simont bosszantotta, hogy azokat, akik magukat metodistáknak nevezték, szabadosabb hittestvéreik üldözték, és mivel ő maga is metodistának vallotta magát, átkelt az Atlanti-óceánon, Philadelphiába. Onnan Jamaicába került, majd Mobile-be, végül Saint Stephensbe. Simon jól tudta, hogy John Wesley mennyire elítélt bizonyos szavakat, amelyeket az emberek üzletkötés közben szoktak használni, gyógyszereivel mégis szép vagyont gyűjtött.

13. oldal - I. rész 1. fejezet (Magvető, 1965)

Kapcsolódó szócikkek: Cornwall · Jamaica · Philadelphia
31 hozzászólás
ppeva P>!

Néha még nevetni is szabad a temetőben: A filmkomikus Groucho Marx csak annyit akart vésetni a sírkövére (de az utolsó pillanatban mégis megrettent az ürességtől a teremtésben): „Bocs, hogy nem állok föl!”
W. C. Fields szövege: „Mindent összevetve inkább volnék most Philadelphiában.”
Mennyire utálhatta Philadelphiát.

17. oldal, 1. nap - Sajtos szendvics és más veszélyes dolgok egy derűs délután

Kapcsolódó szócikkek: Groucho Marx · Philadelphia
SDániel P>!

Tudnivaló, hogy a Powder River tája vad vidék volt, nem lakták telepesek, aranyásók sem csellengtek arra. Sőt, az oda szökő indiánok egy jó része is ott született, de hát nem azt a területet jelölték ki számukra rezervátumnak.
Egyedül ez az utóbbi szempont volt a fontos a kormánynak, mert erre rá lehetett fogni, hogy törvénysértés. És az emberek unni kezdték a fennhéjázó vörösbőrűeket. Végtére is, a Függetlenségi Nyilatkozat százesztendős születésnapját ünnepelték, Philadelphiában megnyitották ennek örömére a Centenárium Kiállítást, amelyen olyan gépcsodák voltak láthatók, mint az írógép, a telefon meg a sokszorosító masina: hát hogy veszi ki magát, hogy egy ilyen nagy nemzettel dacolni merne egy maroknyi primitív népség, akik még a kereket sem bírták feltalálni! Grant elnök tehát rámondta az okét az ellenük tervezett hadjáratra. Korábban pedig próbált nyájasabban bánni az indiánokkal: megszervezte a kvékerek vezette Indián Hivatalt, de a dolog nem vált be, mert sokan gyávaságnak, az indiánok pedig egyenesen elmebajnak vélték a felebaráti szeretetet.

481. oldal, Huszonnegyedik fejezet - Caroline

Carmilla >!

[…] Aztán újév napján kivettünk havi negyvenöt dollárét egy házat egy hullaházzal szemben, Philadelphia ijesztő, ipartelepi részén. Az emberek féltek látogatóba jönni hozzánk, David pedig minden sétájára magával vitt egy szögekkel teletűzdelt botot, arra az esetre, ha valaki rátámadna. Egy nap megállította egy rendőr, és amikor meglátta a pálcát, azt mondta: »Az jó, tartsa meg!«

84. oldal, A halál mosolygó zsákjai (Athenaeum, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Philadelphia · rendőr
Belle_Maundrell >!

– John! – süvöltötte ebben a pillanatban nagyanyám. – Te vagy az már megint?
– Nem, csak dr. Holmes, nagymama – feleltem, már lefelé igyekezve a vékony perzsával borított lépcsőn. Dr. H. H. Holmes, az elképzelhetetlenül szadista gyilkos és szélhámos, ez idő tájt éppen kivégzésére várt Philadelphiában. Miért, miért nem, nagyanyám kedvenc rémálma az volt, hogy dr. Holmesnak valahogy sikerül kereket oldania a hóhérkötél elől, s azonnal New York felé veszi útját, a célból, hogy vele végezzen.

16. oldal (Agave, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: H. H. Holmes · New York · Philadelphia
Nazanszkij>!

Joey megkönnyebbülésére anyja nem vállalta a nyitott szívműtétet, s így gondokat, költséget, vizsgálatokat, Philadelphiába teendő utakat takarított meg neki. Igyekezett elnyomni megkönnyebbülését, érvelni a koszorúér-bypass mellett, amit javasoltak, noha az anyja jóval túl volt a nyolcvanon. Az azonban, cinikusan legörbített szájjal, ahogy az ő apja szokott volt beszélni a megyei politikusokról, azt mondta: – Naná hogy javasolják. Nekik ez az árujuk, ezt kell eladniuk. Éppen olyan kalmárok, mint a felmenőik, csak ezek már másban utaznak. Kézről kézre adnak, de keresztényt, azt még nem láttam köztük.

130. oldal, A farmház (Európa, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: Philadelphia
darkfenriz>!

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Lábát felhúzta a mellkasához, kezét keresztbe tette a hasa előtt, erre a védekező testtartásra homályosan emlékezett a hatvannyolcas chicagói demokrata konvenció idejéből, meg még korábbról, amikor Philadelphiában készültek az első mississippi szabadságmenetre. Részt akart venni valamelyik menetben – nemcsak az ügy nagyszerűsége, hanem a nagyszerű téma miatt –, de végül közbejött valami. Talán a pöcse egy libbenő szoknya láttán.

99. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Philadelphia
nagara>!

Tegnap még Koreában voltak, Szöulban. Előtte Tokióban és Velencében. Ausztria, Bécs, Salzburg. Párizs. Philadelphia. Még egy oroszországi magánrepteret is érintettek.
Soha nem képzelte, hogy valaha ennyi titka lesz.
Soha nem hitte, hogy ennyire félhet.
Soha nem gondolta, hogy ilyen bátor lesz.
Néhány nappal ezelőtt Szöulban kis híján élve eltemették őket. Ráadásul olyan emberek, akikben megbíztak. Natalie és Ian Kabra… nem akart rágondolni.

5. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Ausztria · Bécs · Párizs · Philadelphia · Salzburg · Szöul · Tokió · Velence
ValerinLanz P>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

– Nathan igazából „dr.” Gentry – helyesbítettem –, és igazán nem szép magától, hogy megfeledkezik a titulusáról. Van fogalma róla, milyen keményen meg kellett dolgoznia érte? A maga erejéből mászott ki a philadelphiai gettóból…
– Dr. Gentry jó példája annak, hogy hová juthatsz pár éven belül, John – vágott a szavamba Ostler ügynök. – Vedd hasznát az intelligenciádnak, és szerezz magadnak pár diplomát.
– Hogy aztán mindenkit bosszantsak magam körül.
– Már így is mindenkit bosszantasz magad körül. Nathan legalább nem szándékosan csinálja.
Ostler ügynök megölésére is volt tervem. Nagy örömmel néztem elébe.

21. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Philadelphia
schummyka>!

Noam Chomsky 1928-ban született Philadelphiában. 1955 óta tanít a Massachusetts Institute of Technologyn, ahol harminckét évesen egyetemi tanár lett. A huszadik századi nyelvészet kiemelkedő alakja, aki nyelvészeti munkásságán túlmenően számos könyvet írt korunk társadalmi-politikai kérdéseiről is.
Politikai témájú előadásait rendszeresen telt házas rendezvényeken hallgatják az Egyesült Államokban és világszerte, számtalan elismerés, kitüntetés és díj birtokosa. Egy józanabb világban küzdelme az igazságosságért már régen meghozta volna számára a Nobel-békedíjat.

5. oldal (Független Média, 2005)

Kapcsolódó szócikkek: 1928 · Noam Chomsky · Philadelphia