Petschauer Attila személy

Somorjai Lajos: Megjártam a Don-kanyart
Szép Ernő: Emberszag
Gábor Emil (szerk.): Mai magyar elbeszélők
Hámori Ottó: Egy kardforgató élete
Dernői Kocsis László: Politikusok és kalandorok
Nyáry Krisztián: Igazi hősök
Almanach az 1940. évre

Idézetek

Piintyő>!

Június 9.
…A hozzánk beosztott zsidó munkásszázad megfeszített erővel dolgozik a második védelmi vonalunk kiépítésén. A nyomorultak soványak, sápadtak, elcsigázottak, kiéhezettek. Pofozzák, rúgják őket, s dolgoztatják, mint az állatokat. Fegyver nélkül járják az első vonalakat, közvetlen az ellenség előtt, drótsövényt építeni, árkot ásni. Itt van köztük Petschauer Attila, a volt kardvívó világbajnok is. Kipofozták már belőle az arroganciát.

29., oldal

Somorjai Lajos: Megjártam a Don-kanyart Harctéri napló 1942-43

Kapcsolódó szócikkek: Petschauer Attila · zsidók
5 hozzászólás
Vikiwi>!

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

A soron következő úrnak kézfogás közben, széles mosollyal az arcán ezt a nevet mondta: Petschauer Attila de valagába motoszkál a farkával és lófasz a seggedbe! Azonnal jött a válasz is: A tiedbe, édes fiam, én a magyar nagykövet vagyok!

38. oldal - Petschauer Attila

Kapcsolódó szócikkek: Petschauer Attila
Carmilla >!

    Este Goebbelsnél volt fogadás az olimpiára összesereglett újságírók számára. Petschauert küldtem, aki felöltötte Los Angeles-i olimpiai egyenruháját, büszkén indult a sánta sátánhoz. Közben valami dolgomat végeztem a városban, Attila már otthon volt, amikor hazaértem, s minthogy politikáról volt szó, a szokásos ellenőrzésre átadta nekem közben elkészült tudósítását.
     – Ezek nagy emberek – mondta –, csak agyonrágalmazzák őket, pedig egy új világot építenek, és tisztelni kell őket.
     – Ezek nem jó emberek, Attila, csinálták és ezután is csinálni fogják mindazt a gonoszságot, amit otthon te is gonoszságnak mondtál – feleltem, inkább bosszankodva, mint haragosan.
    Attila kéziratában csodálatosan megrajzolta azt a nemzetiszocialista mennyországot, amit Goebbels nekik meghirdetett, s aminek befogadására őt Göring jól előkészítette.

260. oldal, A vívóbajnok (Kossuth, 1973)

adrica P>!

– Milyen buták, könyörgök, milyen buták tudnak lenni, az embernek a füle kétfelé áll! Azt mondja nekem az a népfölkelő, mégiscsak csúnya dolog a zsidóktól, amit Pesten csinálnak, hogy, azt mondja, felállanak éjszaka a háztetőkre, jelt adnak a bombázóknak, azok osztán látják, hová kell a bombát hajítani. Hallja, barátom, mondom én neki, olyan nagy szamárnak gondolja maga a zsidót, hogy oda dobatja a bombát arra a házra, ahol ő is lakik? És hogy képzeli maga, milyen jelet ád a zsidó? Ha lámpát visz fel vagy gyertyát gyújt, azér rögtön agyonlövik ugyebár. Másféle jelt mit adhatna? Gondolja maga, hogy ötezer méter magasságba meglátják azok a repülők, hogy idele valaki a sötétbe a kezivel integet vagy felkacsint hozzájok? Mondja hát, hogy hihet el ilyen borzasztó hülyeségeket. Erre azt mondta a népfölkelő, márpedig akitől ő ezt hallotta, az Pestről jött, és az sose szokott fillenteni.
Magamnak évek előtt mesélte egy régi Mac-ista pajtásom a Szigeten, ült, azt mondja, az este a Belvárosi Kávéházba ny. tábornok nagybátyjának az asztalánál; több tábornok volt ott, meg ült bizonyos aktív államtitkár is köztük. Szóba hozta egy tábornok, hallottuk-e már ezt a disznóságot, a Petschauer átszökött a bolsevistákhoz, ő vezeti a bolsevista bombázókat, ő dobja le a középületekre a bombát, mert csak ő ismeri Pestet. Képzeld, kérlek! És hiába povedálok ott nekik, hogy hogy lehet ilyen gyerekmesének bedőlni, lehurrogtak, barátom, én csak a zsidót akarom védeni, jól ismernek, milyen penetráns zsidóbarát vagyok! Kérlek, mikor a zsidóról van szó, kialszik az eszök, mint a villany. Pirul az ember, barátom.

168-169. oldal, Hitler - Zsidókérdés (Osiris, 2018)

Kapcsolódó szócikkek: Konteó · Petschauer Attila
Carmilla >!

    Furcsa szerelem volt ez, örökösen tépték-marták egymást: Becker Bébi – legalábbis szóban – bősz antiszemita volt, de igazán csak a zsidó férfiak érdekelték. És Petschauernak is ez volt élete fő problémája, a származása: nem bírt belenyugodni, ezerszer megátkozta. Rögeszméjévé vált, hogy üldözik, halálát akarják, hiába kardvívó és olimpiai bajnok; – és évek múlva ezzel a keserű bizonyossággal indult Ukrajnába, hogy sose tér vissza, megjósolva szörnyű pusztulását.

225. oldal, Karinthy Ferenc: Baracklekvár (Szépirodalmi, 1971)

Kapcsolódó szócikkek: Petschauer Attila · zsidók
Carmilla >!

     – Címeres levél, neked hozták, most hozták – Nyújtja a borítékot, de mintha nem akarna megválni attól, még visszahúzza, nézi hitetlenkedve. – A várból jött. Ide címezve. A várból és egyáltalán…
     – Mutasd tatus és menj a boltba, így nem élünk meg.
     – A laptól is kidobtak? Ugye megmondtam, hogy ez lesz a vége, nem szabad annyit huzakodni, mindig és aztán árulj tatus, nincs pénz.
     – Nem dobtak ki sehonnan. Éppen most hívtak meg a Horthyhoz. – A levelet mutatja.

62. oldal (Sportpropaganda, 1983)

Hámori Ottó: Egy kardforgató élete Filmnovella Petschauer Attiláról

Kapcsolódó szócikkek: Horthy Miklós · Petschauer Attila
Carmilla >!

    Tersztyánszky tragikus halála után – motorszerencsétlenség áldozata lett – Piller György vette át az első helyet a magyar kardvívók között, de sem ő, sem Tersztyánszky, sem az újabban feltűnt vívók nem tudtak versenyezni Petschauer Attila népszerűségével.
    Az olvasó, aki véletlenül elvetődik egy vívóversenyre és talán elégedetlenül bandukol haza a se só, se bors döntő után, el sem tudja képzelni, mit jelentett egy régi vívóverseny Petschauer Attila startjával és – olaszokkal. Petschauer villámgyors volt a támadásban, színes, változatos az akcióiban. A vidám fiatalság áradt belőle és ha felzúgott híres „heiláááálalalááá”-ja, vad lendülettel megrohamozta ellenfelét, önkéntelenül kirobbant a taps a leggyomorbajosabb nézőből is.

77. oldal, A kard hőse (Béta Irodalmi Rt., 1939)

Almanach az 1940. évre Irodalmi évkönyv

Kapcsolódó szócikkek: Petschauer Attila