Oroszország helyszín

Az Oroszországi Föderáció (oroszul: Российская Федерация, Rosszijszkaja Hallgat Fegyeracija) vagy röviden Oroszország (Россия, Hallgat Rosszija) Európa keleti részétől Észak-Ázsia (Szibéria) keleti partjáig, a Csendes-óceánig, valamint a Távol-Keletre is kiterjedő, tagköztársaságokból álló ország.[6] A Föld legnagyobb területű állama, atomhatalom. Fővárosa Moszkva.
Idézetek




A keleti nyitás egy pótcselekvés, a fejlődésre való képtelenség (vagy a fejlődés nem akarásának) beismerése. Ugyanis nem lehet ma már visszaállítani a régi KGST-modellt, amelyben puha áru (értsd alatta a gyenge minőségű, nem korszerű terméket) cserélődött puha árura, amelyben az oroszok biztosították az energiát, és mi vacak fogyasztási javakkal fizettünk ezért. Ma már Oroszország és Kína is sokkal igényesebb, megköveteli a jó minőségű és olcsó árut (amit mi nemigen tudunk produkálni). Ők a velünk való gazdasági kapcsolatok emelésében nem gazdasági, hanem politikai hasznot látnak: belépés az EU-piacokra, a tőlük való függés erősítése stb. A paksi atomerőmű bővítése és a Belgrád-Budapest vasútvonal Magyarország számára semmi hasznot nem fog jelenteni (hacsak nem számítjuk be a gazdasági oligarchák korrupciós bevételének növekedését), ezek csak és kizárólag a két nagyhatalom terjeszkedését szolgálják. A befolyási övezet bővüléséért nem is kell nagy árat fizetniük, mindössze biztosítani kell a magyar hatalmi elit korrupciós igényeinek kielégítését.
49-50. oldal




És Oroszországban az a mondás járja, hogy az adósság szép dolog, de csak akkor, ha már megadták.
129. oldal




Olyan vagy te, Oroszország, akár az a ló! A sötétségbe, az ürességbe lendült a két első patád, de keményen belegyökerezett a gránittalajba – a két hátsó.
107. oldal (Európa, 1985)




Nem lett volna semmi probléma, ha a Putyin körül összesereglett keményvonalas szilovikok a Nyugatot lehetséges partnernek tekintették volna, nem pedig egyre inkább olyan ellenségnek, amelynek az a szándéka, hogy gyengítse Oroszország nagyhatalmi pozícióját.
De ők egy olyan világból jöttek, ahol a hidegháború soha nem ért véget igazán, és ahol csak egy dolog számított: Oroszország geopolitikai pozíciójának helyreállítása. Az ő világukban a KGB egyes részlegei Oroszországnak a piacgazdaság felé tett első lépéseitől kezdve úgy gondolták, hogy a kapitalizmus nem más, mint az az eszköz, amellyel visszavághatnak a Nyugatnak, egy olyan világ volt ez, ahol Putyin azt hitte, mindenkit megvehet. Az emberei szemében a Nyugatnak a NATO-n keresztüli közeledése Oroszország határaihoz egzisztenciális fenyegetést jelentett, azokat a demokratikus mozgalmakat pedig, amelyek megdöntötték az oroszbarát kormányt Ukrajnában és Grúziában, az Egyesült Államok által pénzelt forradalmaknak vélték, és nem úgy tekintettek rájuk mint a nép szabadságvágyának kifejeződésére.
354. oldal A csata elkezdődik
Catherine Belton: Putyin emberei Hogyan szerezte vissza a KGB Oroszországot, és gyűrte maga alá a Nyugatot




Senki sem rohant Ukrajna segítségére, amikor az ország elveszített egy Belgium -vagy Maryland állam- nagyságú területet. Ukrajna és szomszédai tisztában voltak a földrajzi valósággal: aki nem tagja a NATO-nak, annak Moszkva nagyon közel, Washington meg igen messze van. Oroszország számára a dolog létkérdés volt: egyszerűen nem nélkülözhette a Krímet. A Nyugat igen.
36. oldal, Oroszország (Park, 2018)
Tim Marshall: A földrajz fogságában 92% Tíz térkép, amely mindent elmond arról, amit tudni érdemes a globális politikai folyamatokról




Oroszország sosem mentette meg az embereit, mert nagy, végtelen.
87. oldal (Európa, 2016)




Európa összes felhasznált energiamennyiségének egyharmadát Oroszországból szerzi be – jóllehet az egyes országok esetében ez az arány jóval magasabb. Mindeközben Európa az orosz energiakivitel 80%-át adja – melyik fél helyzete előnyösebb tehát e kapcsolatban? Az ukrán válság kapcsán mégis szüntelenül azt halljuk: Európa az energiafüggősége miatt nem léphet fel Oroszország ellen! Nyolc hónappal azután, hogy Putyin országához csatolta a Krím félszigetet, s három és fél hónappal azt követően hogy meggyőző bizonyítékok kerültek a kezünkbe, amelyek szerint orosz erők lőtték le egy utasszállító repülőgépet Ukrajna felett, Európa továbbra is csak „fontolgatja”, hogy alternatív megoldásokat keres az orosz földgázbehozatal pótlására.
18. oldal
Garri Kaszparov: Közeleg a tél 90% Miért kell Putyint és a szabad világ ellenségeit megállítani?




Oroszország azonban még túl gyenge ahhoz, hogy megállítsa a nyugati nyitást a Balkánon. Esetleg segíthetne Szerbiának, hogy egy kicsit helyrebillentse a régió egyensúlyát. Csak éppenséggel nincs mivel. Az orosz pénzek java nem a közép-európai, NATO- és unióellenes ellenzékhez, hanem oligarchák ciprusi számláira vándorol, komplett vagyonokat mentve ki ezzel az orosz adózónából. Teljesen igaza van Csecsenföld és a Donyec-medence veteránjának, Zahar Prilepin orosz nacionalista írónak, amikor azt mondta, hogy a mai Oroszország legnagyobb tragédiája, hogy nincs mit ajánlania a világnak. „Mert mi mást mondhatna Oroszország azon kívül – kérdezi Prilepin –, hogy lopjatok együtt velünk?”
110. oldal, Trianon múzeum
Ziemowit Szczerek: Via Carpatia 85% avagy csavargások Magyarországon és a Kárpát-medencében




A Donyec-medence lakóira háruló teher azonban senkit sem érdekelt, miután Washington és Moszkva számára az ő szenvedésük pusztán járulékos veszteségnek számított geopolitikai küzdelmükben. Ahogyan egy ez idő tájt elterjedt anekdota fogalmaz: „Amerika az utolsó ukránig harcolni fog Oroszországgal.”
283. oldal