Mark Twain személy
Idézetek




– Olvastam, hogy Mark Twain szerint az életben két dolog kell a sikerhez: nemtörődömség és magabiztosság.
Kinsley-nek köszönhetően mindkettőből van nekem.
Elnevettem magam.
– Te tudsz olvasni?
345. oldal, 27. fejezet (Könyvmolyképző, 2016)




„Nem tudták, hogy lehetetlen, így hát megvalósították.”
Guilia emlékszik erre a mondatra, amit kislányként olvasott Mark Twain könyvében és olyannyira tetszett neki.
196. oldal




Éppen csak elvégeztem a gimnázium első négy évét, amikor ledöntött a lábamról egy veszélyes betegség (malária), jobban mondva több is, és az állapotom annyira reménytelen lett, hogy az orvosok már lemondtak rólam. Ez idő alatt megengedték, hogy folyamatosan olvassak, és könyveket kaptam a könyvtárból, ami elhanyagolt volt, ezért megbíztak engem, hogy osztályozzam a műveket, és készítsem elő a katalogizálásukat.
Az egyik nap kezembe került néhány új kötet, amelyek nem hasonlítottak semmihez sem, amit addig olvastam, és olyan elragadók voltak, hogy nyomban elfelejtették velem reménytelen állapotomat. A könyvek Mark Twain korai művei voltak, és nekik köszönhető a csodálatos felépülésem, ami nemsokkal később bekövetkezett.
20. oldal




Ne hallgassuk el a másik végletet sem. Rossini, olasz zeneszerző a következőképpen szellemeskedett: Wagner Lohengrin című operáját nem lehet elsőre megítélni, másodjára viszont senki sem akarja meghallgatni. Az amerikai író, Mark Twain viszont közkeletű véleményt idézett: Nekem azt mondták, hogy Wagner zenéje nem olyan rossz, mint amilyennek hallatszik.
150. oldal Richard Wagner (Galenus, 2014)




Mark Twain egyszer azt mondta, hogy a jóság olyan nyelv, amelyet a süket is meghall, és a vak is lát.
260. oldal
Meik Wiking: Lykke 87% A boldogság nyomában




Twain imádta a macskákat. Ami azt illeti, élete vége felé képes volt kiscicákat bérelni a szomszédaitól, hogy társaságot biztosítsanak egész nyáron át tartó New Hampshire-i tartózkodásai során. „Ha lehetséges lenne az ember és a macska keresztezése – jegyezte meg egyszer –, az az ember javát szolgálná, a macskán viszont rontana.”
Mark Twain
Robert Schnakenberg: Híres szerzők titkos élete 74% Amit tanáraink soha nem meséltek el




– Tudod, mit hallottam? Hogy Amerikában most komolyan azon gondolkodnak, hogy Mark Twain regényeiben mindenhol átjavítanák a néger szót rabszolgára. Mi erről a véleményed? Neked tetszene?
– Nem.
– Nekem sem. Történelemhamisításnak érzem. Irodalomtörténet-hamisításnak elsősorban. Egyszóval csalásnak. Még a zsidósággal kapcsolatban sem örülnék semmi ilyesmi kezdeményezésnek.
– Egyetértek. Én nem tenném. Az, hogy négert írnak azokban a regényekben, az nem a négerekre vet rossz fényt, nem? Hanem az akkori társadalomra.
115. oldal, 11. - Boldog mosoly (Pesti Kalligram, 2018)