John Fitzgerald Kennedy személy

Stephen King: A Setét Torony – Callai farkasok
Daniel Keyes: Szép álmokat, Billy!
Neil Gaiman – Terry Pratchett: Elveszett próféciák
Irwin Shaw: A nyár hangjai
Mathias Bröckers: Összeesküvések, összeesküvés-elméletek és szeptember 11. titkai
Forrai György: Eszter királyi ágyban
Kiszely István – Hankó Ildikó: Szokatlan szokások
Simonyi András: Csúcsrajáratva
David Talbot: A két Kennedy
Sylvan Fox: A Kennedy gyilkosság rejtelmei
Szilvási Lajos: Metszéspont
Hahner Péter: 100 történelmi tévhit
Mark Lane: Elsietett ítélet
Robert Dallek: Befejezetlen élet
Fischer Ferenc: A kétpólusú világ 1945–1989
John Green: Alaska nyomában
John Irving: Fohász Owen Meanyért
Drábik János: Miért kellett meghalnia a három Kennedynek?
Christopher Bigsby (szerk.): The Cambridge Companion to Modern American Culture
Hahner Péter: A Vadnyugat
Jay Mulvaney: Diana és Jackie
Rátóti Benő – Tolnay László: A világ országai
Stephen King: 11/22/63
Hahner Péter: A nem létező rejtély
Nicholas Wapshott: Keynes és Hayek
Lamar Waldron: A Kennedy-gyilkosság elhallgatott története
Clint Hill – Lisa McCubbin: Mrs. Kennedy és Én
Stephen King (Richard Bachman): A hosszú menetelés
Paul Johnson: Az amerikai nép története
Stephen King: Aki kapja, marja
Martin Ford: Robotok kora
Sarah Winman: Bádogember
Barbara Leaming: Kennedy özvegye
Rochus Misch: Az utolsó szemtanú
Mircea Cărtărescu: A jobb szárny
Barack Obama: Egy ígéret földje
Tal Bauer: Secret Service
Steve Berry: Az Omega-faktor
María José Guerra Palmero: Habermas
!

John Fitzgerald Kennedy (Brookline, Massachusetts, USA, 1917. május 29. – Dallas, Texas, USA, 1963. november 22.) az Amerikai Egyesült Államok 35. elnöke 1961 és 1963 között, amikor is november 22-én merénylet áldozata lett.[1] Ő volt az egyetlen római katolikus vallású elnök az USA-ban.[2]


Idézetek

Zizzer>!

Kennedy a berlini fal megépítését (1961) elítélte, de szép gesztusokon kívül semmit sem tudott tenni ellene. 1963 júniusában az elzárt városba repült, és támogatásáról biztosította lakóit: „Minden szabad ember, bárhol is éljen, Berlin polgára, és ezért szabad emberként büszkén mondom: Ich bin ein Berliner”. Azt akarta mondani, hogy ő is egy berlini, de a német nyelvben való járatlansága miatt kijelentése úgy hangzott, hogy egy fánknak tartja magát. Berlin lakói természetesen szándéka szerint értelmezték szavait, és hálásan tapsoltak.

302. oldal - 95. Kennedy volt az Egyesült Államok egyik legnagyobb elnöke

Hahner Péter: 100 történelmi tévhit avagy Amit biztosan tudsz a történelemről – és mind rosszul tudod

Kapcsolódó szócikkek: 1961 · 1963 · Berlin · berlini fal · John Fitzgerald Kennedy
Rini P>!

President Kennedy once said, “There is no experience you can get that can possibly prepare you for the presidency.”
Truer words were never spoken.

Chapter Seventeen

Kapcsolódó szócikkek: John Fitzgerald Kennedy
Chöpp >!

Hallgatta az emberek megjegyzéseit Lewis sírjánál, hogy ugyanazon a napon halt meg, mint JFK, és jól mondták, valóban így történt. Lewis halálát azonban észre sem vette a világ, mivel a világ Kennedyt gyászolta, mert néha az ember nem néz oda, és a dolgok megváltoznak.

83. oldal

Kapcsolódó szócikkek: C. S. Lewis · John Fitzgerald Kennedy
Citrompor>!

John F. Kennedy, a bostoni Kennedy klán ifjú, rendkívül vonzó sarjában az amerikaiak először kaptak olyan elnököt, aki nyíltan vállalta, hogy a termelékenység növelése érdekében a keynesi kontraciklikus gazdaságpolitikát nem csupán a válság kezelésére, hanem a gazdasági ciklus egészének idejére alkalmazni fogja. Bár az új elnök a Harvardon Galbraithtől tanult, nem sokat értett a gazdasághoz. Kennedy egy ízben bevallotta, hogy nem képes megjegyezni, mi a különbség a fiskális és a monetáris politika – tehát a kormány által megállapított adópolitika és annak elköltése, illetve a Federal Reserve kamatláb-politikája által meghatározott pénzkibocsátás szabályozása – között, csupán azért emlékszik, hogy a Federal Reserve dolga a monetáris politika, mert a Fed elnökének a neve M-mel kezdődik.

231. oldal

Nicholas Wapshott: Keynes és Hayek Az összecsapás, amely meghatározta a modern közgazdaságtant – A nagy válságtól a nagy recesszióig

1 hozzászólás
gesztenye11>!

A sikernek ezer apja kínálkozik, de a kudarc bezzeg árva.

853. oldal - 8. rész

Kapcsolódó szócikkek: apa · árva · John Fitzgerald Kennedy · kudarc · siker
SDániel P>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Tecumseh halála és az 1812–1815-ös amerikai-brit háború után megszűnt az indián ellenállás „a régi Északnyugaton”. Az indiánok sorra lemondtak a területeikről, s megalakulhatott Ohio, Indiana, Illinois, Michigan és Wisconsin állám. A kollektív lelkifurdalás különös bizonyítékaként az Egyesült Államokban a következő százötven év során furcsa legenda terjedet el. Eszerint a saúni főnök a halála előtt átkot mondott Harrisonra és utódaira: a húszévente megválasztott elnököknek meg kell halniuk hivatalukban. (Már csak az a kérdés, honnan tudta a haldokló Tecumseh, hogy Harrisont huszonhét év múlva elnökké fogják választani?) Aki szeret misztikus jelentőséget tulajdonítani a történelmi véletleneknek, elhiheti, hogy William Henry Harrison, Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley, Warren G. Harding, Franklin Delano Roosevelt és John F. Kennedy esetében az átok beteljesült. Tecumseh átka azonban minden jel szerint erejét veszítette a XX. század végére, mert a Ronald Reagan és George W. Bush elleni merényletek sikertelenek voltak.

8. Tecumseh - Az indián összefogás szervezője, 79. oldal

Hahner Péter: A Vadnyugat 20 hős, 20 talány

Röfipingvin P>!

– Na szóval – folytatta Callahan –, sose derült ki, hogy az orgyilkosság önálló akció volt, vagy egy nagyobb összeesküvés része. Néha fölriadtam éjszaka, és eltöprengtem: "Miért ne mennél vissza, hogy megnézd? Állj oda az ajtóhoz, karodban a dobozzal, gondold azt: „Dallas, 1963. november 22.” Mert ha megteszed, az ajtó kinyílik, és odamehetsz, éppúgy, mint az az ember az időgépével, Mr. Wells történetében. És talán megváltoztathatod, ami azon a napon történt. Ha volt döntő pillanat Amerika történetében, akkor ez volt az. Ha ezt megváltoztatod, akkor minden megváltozik, ami ezután következett. Vietnam… a faji zavargások… minden.

560. oldal

Kapcsolódó szócikkek: John Fitzgerald Kennedy · Kennedy-gyilkosság
1 hozzászólás
Judit_56 P>!

[…] Egyszer egy magazin megkérdezte tőlem, mi volt szerintem John Kennedy legnagyobb érdeme, én pedig azt válaszoltam: >Azt az érzést plántálta belénk, hogy jobbak vagyunk, mint amit magunkról gondoltunk.< Ezt veszítettük el. Egy elnök nagyon sokat tehet, hogy inspirálja nemzetét – manapság szinte nem is tudjuk, hogy mennyit. JFK óriási energiákat szabadított fel az országban. És Bobby szerintem még többet tehetett volna."

443. oldal - Nyolcadik fejezet - Robert Kennedy passiója

David Talbot: A két Kennedy Jack és Robert élete és felderítetlen halála

Kapcsolódó szócikkek: John Fitzgerald Kennedy
Judit_56 P>!

Fontosnak tartom, hogy rámutassak: Kennedy gépkocsikonvojának dallasi útvonalát csak 1963. november 19-én jelentették be, illetve publikálták a dallasi lapokban. Valamiképpen lábra kapott a mítosz, hogy a gépkocsioszlop útvonalát titokban módosították, hogy az a Texasi Tankönyvraktárhoz közelebb haladjon el. A Merényleteket Vizsgáló Szenátusi Bizottság megvizsgálta és hamisnak találta a híresztelést. Cáfolatul elég megnézni az aznap megjelent valamennyi cikket: ezt erősítik meg. A tankönyvraktár elé vivő éles kanyar kezdettől fogva az útvonal része volt.

340. oldal - 14. fejezet, Dallas: Meggyilkolják Kennedyt

Lamar Waldron: A Kennedy-gyilkosság elhallgatott története A 20. század bűnténye az új adatok fényében

Judit_56 P>!

1958-ban, amikor Ted öccse házasodott, véletlenül felvették magnóra, amint Ted fülébe súgja, hogy „a házasság nem jelenti azt, hogy hűségesnek kell lenned a feleségedhez.”

Hatodik fejezet - A szenátor - 225. oldal

Robert Dallek: Befejezetlen élet John F. Kennedy 1917–1963

Kapcsolódó szócikkek: 1958 · házasság · hűség · John Fitzgerald Kennedy