II. Aerys Targaryen személy

George R. R. Martin: Királyok csatája
George R. R. Martin – Elio M. García, Jr. – Linda Antonsson: A tűz és jég világa

Idézetek

Sarah96>!

Miközben fagyos szelek dermesztették meg a várost, II. Aerys király megbízta piromantáit, hogy mágiájukkal űzzék el a telet. Egy teljes holdfordultáig zöld tüzek égtek végig a Vörös Torony falai mentén. Rhaegar herceg nem tartózkodott a városban, így nem láthatta. De Sárkánykőn sem volt Elia hercegnővel és a kisfiával, Aegonnal. Az új év közeledtével a koronaherceg útra kelt féltucatnyi közeli barátjával és bizalmasával, hogy visszamenjen a folyóvidékre, nem egészen harminc mérföldre Harrenhaltól… ahol Rhaegar ismét a deresi Lyanna Stark szemébe nézhetett, és olyan tüzet gyújtott vele, mely elemésztette házát, rokonságát és mindenkit, akit szeretett – azonkívül a fél birodalmat.

127. oldal

Kapcsolódó szócikkek: II. Aerys Targaryen · Lyanna Stark · Rhaegar Targaryen
1 hozzászólás
Belle_Maundrell>!

Még a legbölcsebbek sem láthatták előre, hogy II. Aeryst idővel az Őrült Királynak fogják hívni, sem pedig azt, hogy az uralkodása három évszázadnyi Targaryen-uralomnak vet véget Westeroson. Éppen amikor Aerys a fejére tette a koronát, abban a végzetes esztendőben unokatestvérének, Steffon Baratheonnak és feleségének Viharvégen megszületett életerőtől duzzadó, fekete hajú fiacskája, Robert; a távoli északon pedig, Deresben Rickard Stark nagyúr a fia, Brandon világra jövetelét ünnepelte. Őt egy éven belül egy újabb Stark követte: Eddard. E három csecsemő felnövekedve döntő szerepet fog játszani a sárkányok bukásában.

113. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Eddard Stark · II. Aerys Targaryen · Robert Baratheon
Belle_Maundrell>!

H. u. 273-ban Joanna úrnő Casterly-hegyen vajúdni kezdett, és belehalt Tywin nagyúr második fiának világra hozásába. Tyrion – ahogy a babát elnevezték – torz, törpe csecsemő volt, aki satnya lábakkal, túlméretes fejjel és különböző színű, démoni szemekkel látta meg a napvilágot. (Egyes jelentések szerint farka is volt, amit az apja parancsára lenyestek.) A pórnép Tywin nagyúr végzetének bélyegezte a balul sikerült teremtményt, valamint Tywin nagyúr vesztének. Ahogy a születéséről tudomást szerzett, Aerys király galád módon így szólt: „Az istenek sem viselnek el ekkora gőgöt. Kitépték a kezéből az igazi virágszálat, és a helyébe raktak egy szörnyeteget, hogy végre megtanulja, mi az alázat.”

116. oldal

Niko7>!

Őfelsége elhatalmasodó őrületét akkor már nem lehetett nem észrevenni. A nép Dorne-tól a Falig „Őrült Királynak” nevezte II.Aeryst. Királyvárban Hegkirálynak hívták, mert annyiszor megvágta magát a Vastrónon. Ám Varys,a Pók és a besúgói egyfolytában füleltek, ezért nagyon veszélyes volt ilyesmiről beszélni az udvarban.

120. oldal

Kapcsolódó szócikkek: II. Aerys Targaryen
nagytimi85>!

Ami a te Eddardodat illeti, ahelyett, hogy megcsókolta volna a kezet, amely végzett Aeryssel, csak a segget látta bennem, amit Robert trónján talált.

Belle_Maundrell>!

A helyére a király Ser Tywin Lannistert jelölte ki, Casterly-hegy örökösét. Így Ser Tywin a maga húsz esztendejével a Hét Királyság történetének legfiatalabb Segítője lett. Számos mester a mai napig azon a véleményen van, hogy az ő kinevezése volt a legbölcsebb dolog, amit „Bölcs Aerys” valaha tett.

113. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Aerys Targaryen · II. Aerys Targaryen · Tywin Lannister