Georges Clemenceau személy

Samuel P. Huntington: A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása
A. J. P. Taylor: Az első világháború képes krónikája
Csabai László: Szindbád, a detektív
Ormos Mária: Padovától Trianonig – 1918–1920
Bernard Denvir: Impresszionizmus
Marina Fiorato: A muránói üvegfúvó
John Maynard Keynes: A békeszerződés gazdasági következményei
Sárközy Pál: Egy teljes élet
Ross King: Dühödt ámulat
Michelle Marly: Coco Chanel és a szerelem illata
Ian Kershaw: A pokolba és vissza
Gallagher Fenwick: Zelenszkij és a vérző Ukrajna

Idézetek

ponty>!

Csonka újabb fővárosi diadalútjáról beszél.
– Az akadémisták autogramot kértek, a dékán kijelentette, hogy lefordíttatja a tanulmányaimat franciára, és elküldi Maigret-nek. Nemcsak agyafúrt a párizsi, de lelkiismeretes is, minden megkeresésre válaszol. És szereti a magyarokat. Állítólag egy fogadáson azt mondta Clemenceau-nak:
– „Nem elég, hogy szétdúlta menyének családját, az országával is ezt kellett tennie?” A Clemenceau fiú meg Michnay Ida házasságára gondolt persze…

229. oldal, 8. (szegény Teodóra)

Agatha_Emrys>!

Clemenceau továbbra is rendszeresen ellátogatott a frontra, hogy értékelje a helyzetet tábornokaival, és bátorságot öntsön a katonákba. […] Az automobilja egyszer kemény tüzérségi tűz alá került; a tisztek szemrehányást tettek neki, amiért könnyelműen az életét kockáztatta, mire ő csak annyit felelt: „Ezek a kurva tábornokok mindig rémüldöznek valamitől.”

204. oldal

Ross King: Dühödt ámulat Claude Monet és a Vizililiomok

Kapcsolódó szócikkek: Georges Clemenceau
2 hozzászólás
Alvarando P>!

Európa új rendjének kialakítása lényegében a győztes hatalmak négy vezetőjére, az Egyesült Államok elnökére, Woodrow Wilsonra, a francia miniszterelnökre, Georges Clemenceau-ra, a brit miniszterelnökre, David Lloyd George-ra és az olasz miniszterelnökre, Vittorio Orlandóra hárult. Cseppet sem irigylésre méltó feladattal szembesültek, amikor megérkeztek Párizsba, hogy 1919 januárjában munkához lássanak.

139. oldal

NB14>!

Clemenceau azt mondta: „A háború túl komoly dolog ahhoz, hogy a tábornokokra lehessen bízni”. A tapasztalat azt mutatta, hogy ahhoz is túl komoly, hogy a politikusokra lehessen bízni.

Kapcsolódó szócikkek: Georges Clemenceau · háború
1 hozzászólás
K I>!

„Szánom azokat, akik mindenkivel barátkozni akarnak. Az élet egy csata.” (Clemenceau)

20. oldal

Ross King: Dühödt ámulat Claude Monet és a Vizililiomok

Kapcsolódó szócikkek: élet · Georges Clemenceau
Carmilla >!

Az őt rajongva szerető, seregnyi fogadott gyermeke, valamint meleg szívű, de házsártos feleségének körében élő Monet sokféle emberrel tartott fenn baráti kapcsolatot: a szomszédságában lakó, s a későbbiekben a kormányzathoz jó kapcsolatot jelentő, tiszteletre méltó Clemenceau-tól kezdve a régi pályatársain kívül olyan, e körben ritkán előforduló művészekig, mint Félicien Rops, Carolus-Duran, Jules Chéret és a Guy de Maupassant, Léon Daudet, Mallarmé és Huysmans nevével fémjelzett írótársaságig. A festő híres ínyenc volt, különösen salátái voltak népszerűek.

339. oldal, 9. fejezet - Kétségek és viszályok (Officina Nova, 1993)

tengshilun I>!

1919-ben gyakorlatilag Woodrow Wilson, Lloyd George, és Georges Clemenceau együttes fennhatósága alá tartozott a világ. Párizsban üldögélve eldöntötték, mely országok létezzenek és melyek ne, milyen országok szülessenek, hol húzódjanak a határaik, ki kormányozza őket, és a Közel-Keletet – valamint a világ más részeit – hogyan osszák fel a győztes hatalmak között.

136. oldal

Kapcsolódó szócikkek: 1919 · David Lloyd George · Georges Clemenceau · Párizs · Woodrow Wilson
Londonna>!

Clemenceau […] felismerte, hogy Monet művészetéhez hozzátartozik a panaszkodás és az önmagában való kételkedés örökös gyötrelme. „Szóval folytasd csak a nyávogást – buzdította a Tigris –, mert erre van szükséged ahhoz, hogy fess. […] Ha boldog lennél, nem is volnál igazi művész, mert ahol te tartasz, ott arra van szükség, hogy az ember túllépje a határait. […] Úgyhogy lovald csak dühbe magad ötpercenként, mert ez pezsdíti fel a véredet.”

339. oldal

Ross King: Dühödt ámulat Claude Monet és a Vizililiomok

Kapcsolódó szócikkek: Claude Monet · Georges Clemenceau
robertbardos P>!

“A háború túl komoly dolog ahhoz, hogy katonákra bízzuk” – mondta Georges Clemenceau. Ukrajna esetében a háborút egy komikus színészre bízták.

13. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Georges Clemenceau
eduscho89>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

A csodálatosan szép teremben, mely egy áruló keze munkája volt, az olasz miniszterelnök, Vittorio Orlando is megfordult.
Vajon Orlando és a többiek, Woodrow Wilson, Lloyd George és Georges Clemenceau belenéztek Corradino tükrébe, mikor 1919-ben aláírták a békeszerződést, mellyel kihasították Németország szívét, és beindították a csikorgó gépezetet, amely végül elvezetett a II. világháborúhoz?

312. oldal