ellenőrzés fogalom

Patricia Evans: Szavakkal verve
Paul Feyerabend: A módszer ellen
Vaszil Bikov: Az ő katonái
Szil Péter: Miért bántalmaz? Miért bántalmazhat? I.
Steve Berry: Királyi fortély
Sylvia Löhken: A csend öröme
Roger Crowley: Kalmárköztársaság
Stina Jackson: Ezüstút
J. Goldenlane: Térdig sárban
Szűts Zoltán: Versszelídítés
Blanka Lipińska: 365 nap
Lee Child – Andrew Child: Az őrszem
Stephen King: Billy Summers

Idézetek

robinson P>!

– Tizenhárom évig szolgáltam a seregben, Rusty. Megszoktam, hogy mindig mindent ellenőrzünk. Aztán újra.

157. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · hadsereg
Alexandra_Lona>!

Ronald Reagannak igaza volt, amikor azt mondta, hogy bízz, de ellenőrizz.

18. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: bizalom · ellenőrzés · Ronald Reagan
Dávidmoly>!

Plusz ebben az üzletben nincs olyan, hogy valaki „feltehetőleg” meghalt. Az ilyesmit mindig ellenőrizni kell. Meg egy jól célzott golyóval korrigálni az eredményt, ha az nem kielégítő!

66. oldal, Első rész: Fehér fény a fekete mocsár felett

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · halott
TiaRengia I>!

A nők elleni, a családon belüli vagy partnerkapcsolati erőszak összefüggésében erőszak alatt minden olyan hatalmi visszaélést értünk, amely érzelmi, testi, verbális, szexuális, gazdasági vagy szociális kényszer révén próbálja befolyásolni, korlátozni vagy megtörni mások akaratát. Az erőszak tehát szisztematikus magatartás, a mások feletti uralkodásra, illetve mások ellenőrzésére irányuló stratégia. Az ennek során előforduló – nemritkán agresszív – kitörések ilyen módon alapvetően különböznek a bármely kapcsolatban előforduló perpatvaroktól és összetűzésektől. A szisztematikus erőszak létrejöttének alapvető eleme nem az agresszivitás, hanem a hatalom egyenlőtlen megoszlása.

13. oldal

Szil Péter: Miért bántalmaz? Miért bántalmazhat? I. A családon belüli erőszak: a férfiak felelőssége

Morpheus>!

A tények és elméletek sokkal szorosabban fonódnak össze, mint azt az autonómiaelv magának bevallani hajlandó volna. Nemcsak hogy minden egyes tény leírása függ valamilyen elmélettől (amely persze az ellenőrizendőtől akár teljességgel különbözhet is), de vannak tények, amelyeket csak az ellenőrzendő elmélet alternatívái tárhatnak föl, és amelyek hozzáférhetetlenek, ha kizárjuk ezeket az alternatívákat. Ami arra utal, hogy azt a módszertani anyagot, melyre az ellenőrzés és empirikus tartalom kérdései körül zajló vitákban hivatkoznunk kell, egy sor, egymást részben átfedő, a tényekkel összeegyeztethető, ellenben egymással össze nem férő elmélet alkotja.

70. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · elmélet · tény
12 hozzászólás
rókatündérlizi P>!

Ellenőrizd az információt, és akkor ellenőrzöd az eredményt is!

293. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · eredmény · információ
Morpheus>!

[…]hogyan ellenőrizhetnénk egy elméletet, vagy hogyan javíthatnánk alaptételein, ha a szóban forgó elmélet úgy épül föl, hogy benne minden elképzelhető eredmény leírható, és minden elképzelhető nehézségre magyarázat adható a segítségével? Egy ilyen elmélet ellenőrzésére csak az teremthetne lehetőséget, ha egy másik, nem kevésbé átfogó elmélettel vethetnénk össze őt – de ezt az utat elejétől fogva eltorlaszolták. A mítosznak ezért nincs objektív jelentése; csak a hívők közösségének és vezetőinek fáradozásai éltetik, legyenek az utóbbiak papok vagy Nobel-díjasok. Ezt a következtetést tartom a legdöntőbb érvnek az ellen a módszer ellen, amely egységességet követel, akár „empirikus” módszerről van szó, akár nem. Minden ilyen módszer alapvetően a megtévesztés módszere: vak konformizmusra kényszerít, de az igazságról papol; ebek harmincadjára hagyja jutni az intellektuális képességeket és a képzelőerőt, de mély belátásról papol; lerombolja az ifjúság legdrágább adományát – lehengerlő fantáziáját –, de műveltségről papol.

83. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · elmélet · konformizmus · mítosz
3 hozzászólás
neko>!

Amikor a szóbeli bántalmazás áldozata rájön, hogy nem szerették, hanem ellenőrzés alatt tartották, éppen azért gyászolja meg a szeretet hiányát, mert már tudja: ő igenis szeretetre méltó és tiszteletet érdemel.

181. oldal

Patricia Evans: Szavakkal verve Szóbeli erőszak a párkapcsolatokban

lilaköd>!

Állítólag Lenintől származik a híres mondás: „A bizalom jó, az ellenőrzés még jobb.”

52. oldal

Sylvia Löhken: A csend öröme Introvertáltak kézikönyve

Kapcsolódó szócikkek: bizalom · ellenőrzés · Lenin
1 hozzászólás
FreeAngel P>!

– Nem vagyok valami nagy véleménnyel a mobiltelefonokról – mondta Birger. – Csak arra jók, hogy a kormány meg más hatalmak megfigyeljenek minket. […] – Amúgy briliáns ötlet – folytatta Birger. – Függővé tették a fiatalokat, akik folyton kapcsolatban akarnak állni a külvilággal, és így teljes ellenőrzésük alatt tarthatják őket. Látnak, hallanak, lefilmeznek. Mindig pontosan tudják, hol vagy, és feltérképezik a mozgásodat.

131. oldal

Kapcsolódó szócikkek: ellenőrzés · függőség · kormány · megfigyelés · mobiltelefon