Biszku Béla személy

Rainer M. János: Bevezetés a kádárizmusba
Csunderlik Péter – Pető Péter: Top 10-es történelmi slágerlisták
!

Biszku Béla (Márok, 1921. szeptember 13. – Budapest, 2016. március 31.) magyar kommunista politikus, „a puha diktatúra legkeményebb ökle”, az MKP, az MDP majd az MSZMP tagja és vezetője, belügyminiszterként (1957–1961) az 1956-os forradalom utáni megtorlás egyik irányítója, miniszterelnök-helyettes (1961–1962), az MSZMP KB titkára (1962–1978). 1989 után haláláig a politikától visszavonultan élt.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Biszku_B%C3%A9la


Idézetek

betűfaló>!

A Fáraó együttes Elég című üvöltése egy Biszku Béla-i reakció mindenre, ami az Illés együttes óta történt a magyar zenében. Elképesztő indulatok szabadulnak el Gidófalvy Attilából, aki egy szteroidtól duzzadó rockzenei Kövér László.

Kapcsolódó szócikkek: Biszku Béla · Gidófalvy Attila · Kövér László
vargarockzsolt>!

Mindezek alapján úgy tűnik, hogy a kádári Magyarország intézményeinek rendszere és koordinációs mechanizmusai nem különböztek számottevően sem az 1956 előttitől, sem a szomszédos országokétól. Az egyetlen magyar specifikum a többiekénél mélyebb és radikálisabb gazdasági reform a hatvanas évek közepétől több hullámban, egészen a rendszer összeomlásáig. A kádárizmus ebből a szempontból csupán egy pragmatikus, józan politikus sajátos uralmi stílusa, aki egyszerre végtelenül korlátolt, kizárólag ideológiája primitív derivátumaiban képes kifejezni magát, másfelől higgadt, s a maga ösztönös módján kifejezetten agyafúrt hatalomtechnikus. Aki időről időre talált néhány magához hasonló vagy hozzá hasonulni kész embert, akik kiegészítették őt magát. Marosán Györgyöt és Biszku Bélát a racionális megtorláshoz; Aczél Györgyöt, Nyers Rezsőt és Fock Jenőt a reformok és a nyitás politikájához.

144. oldal

Kapcsolódó szócikkek: 1956 · Biszku Béla · Fock Jenő · kádárizmus · Marosán György · Nyers Rezső